Logo تلفن رزرو

نظر و تجربه کاربران ایران بوکینگ درباره هتل های ایران

نظر سالومه قلی نژاد درباره هتل معین فومن
چهارشنبه 22 دی 1395

راستش ما برای سالگردمون تصمیم داشتیم یه مسافرت بریم و از اونجایی که من و همسرم یه کمی سخت پسند هستیم بعد از کلی سرچ و جستجو این هتل رو پیدا کردیم که کامنت های مسافران باعث شد تصمیم بگیریم این هتل رو انتخاب کنیم، البته باید اذعان کنم عکس ها و منظره خوب هتل هم تو انتخابمون بی تأثیر نبود.
ساعت ۱۲:۳۰ شب رسیدیم و من تلفنی هتل رو توی راه رزرو کردم. هتل بسیار تمیز و مرتب و همون طور که تو کامنت ها نوشته بودن برخورد کارکنان عالی بود.
شب اول یه اتاق بزرگ بهمون دادن که ما فرداش درخواست کردیم اتاقمون رو عوض کنن چون هم زیادی بزرگ بود هم بالکن نداشت، وقتی وارد شدیم همه چیز اتاق رو پسندیدم واقعاً. نظافت سرویس هاش ۲۰ بود، وسایل اتاق کافی و رضایت بخش بودن، البته سیفتی باکس نداشت و اگر میخواستین میتونستین وسایل مهم و گران قیمتتون رو بسپرین به امانات رزروشن.
شب اول تنها چیزی که یه خورده دلخورم کرد این بود که به نظرم کاور لحاف عوض نشده بود و در دستشویی بسته نمیشد.
وقتی فردای روز ورود اتاقمون رو عوض کردن واقعاً خیلی خوشحالتر بودم چون یه بالکن عالی به یه ویوی بی نظیر داشت (ما توی دیماه سفر کردیم و با توجه به اینکه هتل توی مزرعه چای هست ویوش کاملاً سرسبز بود یعنی فرقی نمیکنه تو چه فصلی برین) و به نظرم اندازه اتاق کاملاً مناسب بود، اما مجدداً دیدم کاور لحاف ظاهراً تعویض نشده، شب قبل خیلی خسته بودیم و من قید تعویض کاور رو زدم اما به محض ورود به اتاق جدید و چک کردن کاور خواستم که کاور رو عوض کنن که بعد از چند دقیقه با روی خوش اومدن و تعویض کردن از اون به بعد از همه چی واقعاً راضی بودم.
صبحانه واقعاً خوب بود و کیفیت داشت کارکنان بسیار خوش برخورد بودن اما ظروف رستوران جا داشتن برای اینکه تمیزتر باشن. اما هیچ کدوم از ظروف بو نمیدادن اونایی که حساس هستن میدونن من چی میگم. ولی مثلاً ظرف شکر روی میز به همراه قاشق توش واقعاً احتیاج داشت که شسته بشه و ظروفی که برای کشیدن صبحانه برمیداشتیم احتیاج بود که با دقت انتخاب بشه، اما بازم تأکید میکنم حتی لیوان ها و فنجان ها هم بو نمیدادن.
اما کارکنان بخش رستوران وقتی شما ۵ دقیقه مانده به پایان اتمام ساعت صبحانه هم خودتون رو میرسوندین با روی خوش ازتون استقبال میکردن.
یه نکته که باعث میشه من امتیاز کامل رو به هتل ندم این بود که ظرف مدت اقامت ۵ روزه ما اصلاً برای چک آپ اتاق نیومدن، یعنی من توقع داشتم طبق اصول هتل داری مثل همه جای دنیا هر روز اتاق چک آپ بشه. اما بعد از دو روز که خبری از اومدن و چک آپ کردن نشد چون سطل اتاق پر شده بود و ما توی اتاق میوه خورده بودیم (دورریز پست میوه خیلی بو داره و توی سطل زباله آب میندازه) و دستمال کاغذی اتاق و سرویس تمام شده بود و از شارژ یخچال هم خبری نبود، خودم موقع خروج از هتل از رزروشن خواستم که برای چک آپ و خالی کردن سطل و گذاشتن دستمال حتماً به اتاق سر بزنن، بعد از بازگشت از گشت روزانه در کمال تعجب دیدم کسی به اتاق سر نزده که باعث شد خودم با عصبانیت با رزروشن تماس بگیرم و بخوام که همون موقع بیان سطل رو خالی کنن که ظرف چند دقیقه اومدن و درخواست ها انجام شد اما تعجب من از این بود که کارکنان بخش رستوران گفته بودن فقط ۴ نفر یا ۴ خانواده مهمان توی هتل حضور دارن پس جایی برای عدم توجه و یا کمبود وقت و فراموشی نبود.
تا آخر روز اقامت باز هم اتاق چک نشد اما ما مشکلی نداشتیم سطل پر شده بود اما هنوز جا داشت.
کیفیت شام و ناهار به نظرم خیلی خوب بود خصوصاً من پیشنهاد میکنم اگر به این هتل سر زدین حتماً جوجه ترشش رو سفارش بدین، معرکه بود.
موقع چک آت من برگه نظرخواهی رو پر کردم و با خودم بردم تحویل رزروشن دادم که مسئول رزروشن که یک خانم خوشرو و خوش برخورد بودن بعد از مطالعه برای من توضیحاتی دادن که نمیتونم بگم قابل قبول بود اما بالاخره بی تأثیر نبود ایشون اظهار کردن خیلی از مسافرها اصلاً دوست ندارن کسی به اتاقشون سر بزنه و خدماتی های ما فقط اتاق هایی رو چک میکنن که برگه نظافت شود رو به دستگیره آویزون میکنن. در صورتی که همه جای دنیا حتماً از شما میپرسن (چه تلفنی چه حضوری) که اتاق احتیاج به چک کردن داره یا خیر!!!!! در هر صورت با توجه به اینکه من درخواست داده بودم که اتاق چک بشه و بازم اقدامی انجام نشد قابل توجیه نبود.
من نمیدونم اگر که سر میزنن و کامنتهای مردم رو میخونن خوشحال میشم که اینجا براشون بنویسم برای حل این مسئله میتونن در لحظه ورود میهمانان از میهمان سوال کنن که آیا نیاز هست اتاق هر روز چک شود یا خیر یا هر کاره دیگه ای که این مشکل برطرف شه!!!
در پایان اضافه میکنم ما وقتی در حین گشت روزانه از رشت رد میشدیم به هتل کادوس که ۵ ستاره هم بود سر زدیم و فکر کردیم محل اقامتمون رو برای تنوع عوض کنیم اما اتاق هاشون رو با ما نشون ندادن برای خاطر آرامش میهمانان و اتاق های توی عکس هم نسبت به قیمت یک شب اتاق چنان چنگی به دل نمیزد و به هیچ عنوان نمیشد محوطه شلوغ هتل توی مرکز شهر رو با هتل معین توی جای دنج و خلوت با ویوی عالی مقایسه کرد.
در هر صورت من اگر یه بار دیگه به اون ناحیه مسافرت کنم باز هم حتماً توی این هتل اقامت میکنم، البته به امید بهبود و ترقی هتل و برطرف کردن مشکلات جزئی که با بررسی بیشتر و مدیریت دقیقتر قابل رفع و رجوع هستن.
نظر مهمان درباره هتل آپارتمان ارس جلفا
پنجشنبه 16 دی 1395

من به همراه خانواده ام سال 94 رفتیم جلفا ویک شب دراین هتل بودیم . هتل تمیزوخوب بود.برخوردکارکنان خوب و مودبانه بود.ضمنا توصیه می کنم حتما به جلفا برین...ارزش بازدید داره
نظر المیرا قیدی درباره هتل آزادی یا هایت چالوس
يکشنبه 5 دی 1395

همه چی خوبه
فقط تلویزیون و اتاق نیاز به بازسازی داره البته ما سال 93 رفتیم
و کیفیت غذایی ضعیفه
ولی صبحانه عالیه (پاسخ ایران بوکینگ: در حال حاضر اتاقها هم بازسازی شده)
نظر احسان منتشلو درباره هتل توس مشهد
شنبه 4 دی 1395

باسلام من 3شبخانواده مهمان هتل توس بوديم خيلي بهم خوش گذشت تشكر از پرسنل خوبه هتل فقط ازمدير هتل خواهشمنديم هزينه كافي شاپ كمتر كنين يه قوري چاي خيلي قيمتش بالاهست ممنون از پرسنل هتل
نظر گل ناز درباره هتل مارینا 1 قشم
سه شنبه 30 آذر 1395

سلام به هموطنان عزیزم
ما در تاریخ 24 تا 28 آذر ماه 95 به مدت 4 شب در این هتل بودیم.به نظر من در حد یک هتل 3 ستاره خیلی خوب بود.حیاط قشنگ و خوبی داره.صبحانه شامل عدسی ، تخم مرغ آب پز ، سوسیس و تخم مرغ ، کره و پنیر و خامه و مربا و عسل ، گوجه و خیار و پرتقال و نارنگی ، شیر و آب میوه بود که نسبت به هتل 3 ستاره خوب بودو میتونستیم صبحانمونو روی تختهای حیاط بخوریم..کافی شاپ هتل محیط خوبی داشت و خانمی بودن که خودشون برامون چیز کیک و کیکهای شکلاتی خوشمزه ای درست میکردند.ما یک روز ناهار در هتل خوردیم که تنوع نداشت ولی کیفیت خوبی داشت.هتل شام ندارد.تنها عیبی که این هتل داره فاصله اش از مرکز شهر هست وگرنه همه چی خوبه.به تازگی هم یک سوپر درست چسبیده به هتل باز شده که احتیاجات ضروری شما را برطرف میکنه.در کل من راضی بودم از این هتل و ضمنا اینکه ما فقط برای خواب به هتل میومدیم و زمان زیادی توی هتل نبودیم.برعکس اون چیزی که شنیده بودم اصلا خرید قشم را دوست نداشتم.درگهان که افتضاح بود جنساش.به نظر من فقط سیتی سنتر 1 و 2 ارزش رفتن داره برای خرید.ولی تا دلتون بخواد طبیعت بکر و دیدنی داده.جنگلهای حرا ، رقص دلفینها در جزیره هنگام و دره ستاره ها و جزیره ناز عااالی بودند.ما برای بازیهای آبی به ساحل طلایی یا همون پلاژ سیمین رفتیم و شاتل و بنانا و جت اسکی سوار شدیم و خیلی خوش گذشت.به نظر من فقط از هوا و طبیعت و دریا استفاده لذت ببرید و وقتتونو در بازارها هدر ندین.
نظر بهناز درباره هتل کیمیا 4 قشم
شنبه 27 آذر 1395

تشکر میکنم از پرسنل خوب و حرفه ای هتل که بخش عمده آبروی هتل همین پرسنل خوشرو کاردان هستند
هتل در مقایسه استاندارد های لازم را داشت آرامش نظافت صبحانه مختصر و مفید دسترسی آسان به مراکز خرید ... همه باعث شد یک هفته خوب را داشته باشیم
اگر از افرادی هستید که اتاق با دید خاص یا صبحانه متنوع می خواهید به جاهای دیگر سر بزنید ولی اگر سخت نگیرید قطعا توصیه می کنم
نظر فرمان بر درباره هتل شمس قشم
جمعه 26 آذر 1395

ما تازه از قشم برگشتیم هتل شمس یک هتل معمولی با قیمت نسبتا خوبه صبحانه تخم مرغ پنیر گوجه و خیار عسل و انواع مربا با کره اس از نظر مکانی نزدیک بازار ماهی فروشها و نزدیک ساحل از پنجره اتاق ما ساحل دیده میشد از هتل نخل زرین واقعا بهتره سشوار داره که این خیلی لازمه تخت تکی داره که برای دو نفره شدن باید به هم چسبنده بشه پرسنل خوش برخورد داره البته مردم قشم واقعا مردم خوبی هستن همشون توی قشم شما اصلا احساس غریبی نمی کنین مردمش معرکن
نظر ريحانه درباره هتل توس مشهد
يکشنبه 21 آذر 1395

سلام من باخانواده 4روز مهمان هتل توس بوديم هر چي بخام بگم شايد باور كردنش سخت باشه بايد حتما بريد بعد براي دوستان تعريف كنين بسيار پرسنل خوب بااخلاق نزديك به حرم غذاهاي بسيار خوب من كه خيلي بهم خوش گذشت اميوارم قسمت همه بشه
نظر شهلا درباره هتل سان سیتی قشم
يکشنبه 21 آذر 1395

سلام مزایای هتل نزدیکی به مراکز خرید.. برخورد خوب کارکنان و راننده ای که برای هتل بود و واقعا با قیمتی منصفانه همه جا مارو برد... معایب ملافه ها رو عوض نکرده بودن ما تقاضای عوض کردن کردیم که البته انجام دادن...کف اتاقها خیلی کثیف بود پر لکه و توالت هم هواکشش خوب کار نمیکرد
نظر مهری درباره هتل مارینا 2 قشم
جمعه 19 آذر 1395

رفتار پرسنل عالی نزدیکی به مراکز خرید رستوران خوان بوم زیر این هتل میباشد نقریبا نزدیک به مراکز خرید صبحانه معمولی ساندویچ های عالی در سیتی سنتر البته در فضای بیرونی عالی بود فقط تذکر بدم دیدن از این جزیره زیبا را به تعوبق نیاندازید بنده 18 ادز 95 قشم بودم و لذت بردم بی نظیر بود
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9

نظر یا تجربه اقامت خود را بنویسید