شرایط و قوانین کنسلی بلیط هواپیما و هتل بدلیل بیماری کرونا

شرایط لغو سفر اعلام شد اما ...

با ورود بیماری کرونا به کشور، شرایط و ضوابطی برای کنسل کردن بلیط پرواز و هواپیما و همچنین رزرو هتل از خبرگذاریهای مختلف اعلام شده است اما بدلیل ناهماهنگی و نبود ساز و کار مشخص، آژانسها هنوز نمی دانند دستورالعمل دقیق به چه صورت است و تکلیف مبالغ پرداختی مسافران چه می شود. ورود ویروس کرونا به ایران باعث شد بسیاری از کشورهای همسایه مرزهای خود با ایران را ببندند و به این ترتیب بسیاری از سفرهای از پیش برنامه ریزی شده و تورهای خریداری شده به اجبار کنسل شده است. اما تکلیف پول مسافران چه می شود؟

معاونت گردشگری کشور در روز 6 اسفند 1398 با توجه مشکلات پیش آمده برای مسافران خارجی و سرگردانی مسافران داخلی اعلام کرد که با وجود این ویروس، کشور در شرایط اضطراری قرار داشته و شرکت های مسافرتی باید هزینه بلیت را بدون کسر هزینه کنسلی به گردشگران بازگردانند. لازم به ذکر است که معاونت گردشگری به دلیل آنکه در آستانه شروع سفر های نوروزی هستیم، بخشنامه لغو احتمالی سفر را به اداره میراث فرهنگی ابلاغ کرد، و شرایط لغو را تعیین نمود. اما هنوز ساز و کار مشخصی برای این موضوع تعیین نشده است!

پولی که مسافر به آژانسهای مسافرتی برای خرید بلیط و یا رزرو هتل پرداخت می کند معمولا همان روز به حساب ایرلاین و یا هتل واریز می شود. بنابراین تصمیم گیرنده در این زمینه ایرلاینها و هتلها هستند. آنها باید پول را برگشت بزنند تا آژانس بتواند پول را به حساب مسافر برگرداند. با توجه به تعدد شرکتهای هواپیمایی و هتلها، در حال حاضر هر کدام رویه مخصوص به خود را برای کنسل کردن در پیش گرفته اند. بعضی شرکتهای هواپیمایی و هتلها، بدون کسر هیچ جریمه ای پول را به حساب آژانس برگشت می زنند که طبیعتا آژانس هم می تواند مبلغ را به حساب مسافر برگشت بزند اما مشکل ایرلاینها و هتلهایی هستند که برای کنسلی، درصدی جریمه تعیین می کنند و یا در بدترین حالت، اعلام می کنند امکان کنسلی وجود ندارد و پولی برگشت نمی زنند! طبق تجربه ما، با گذشت زمان و ابلاغ های قانونی به این ایرلاینها و هتلها، می توانیم تقریبا مطمئن باشیم که همه آنها با کنسلی بدون جریمه و یا با حداقل جریمه موافقت خواهند کرد.

بنابراین در صورتیکه در تماس با آژانس مسافرتی یا وب سایتی که از آن بلیت و یا هتل خریده اید، به شما اعلام کردند هتل یا ایرلاین کنسلی را قبول نمی کند یا درصد بالایی جریمه در نظر گرفته است، بجای عصبانیت بهتر است صبر کنید! داد و بیداد برای کارمند آژانس مسافرتی، نمی تواند روند کنسلی را تسریع کند چون پول شما به جیب آن کارمند یا حتی مدیر آن آژانس نرفته است! در شرایط خاصی قرار داریم که قبلا سابقه نداشته و هنوز روال قانونی آن بطور کامل مشخص نشده، پس بهترین کار این است چند روزی به آژانسها فرصت بدهید. در نهایت هیچ هتل یا شرکت هواپیمایی نمی تواند برخلاف قوانینی که بصورت کتبی به آنها اعلام می شود تصمیم گیری کند و اگر جریمه ای برای کنسلی در نظر گرفته شود، بصورت قانونی ابلاغ شده است و قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود.

البته این مورد درباره سفرهای خارجی که با شرکتها و هتلهای خارجی طرف هستیم کمی سختتر است و باید منتظر تصمیم گیری مراجع قانونی آن کشورها باشیم. گاهی ممکن است نیاز باشد مذاکراتی در سطح مسئولین ایران و آن کشورها صورت گیرد که این مسئله زمان بر است اما در نهایت یک تصمیم کلی گرفته خواهد شد و مشکل پیش آمده به نتیجه خواهد رسید. مطمئن باشید آژانس ها و فروشندگان خدمات گردشگری و بلیط و هتل هم این روزها پیگیر این موضوع هستند، چون آنها در آخرین زنجیره فروش قرار دارند و مستقیما با مسافر و احیانا نگرانی ها و عصبانیت آنها در ارتباط هستند و آنها هم سعی می کنند تا حد امکان کمترین ضرر به مسافر وارد شود چون این مسافر در آینده باز هم مسافرت خواهد کرد و آژانس یا وب سایت فروش خدمات گردشگری نمی خواهد مسافر همیشگی خود را از دست بدهد، آنهم بخاطر درصد ناچیزی جریمه ...

نوشته شده در ۸ اسفند ۱۳۹۸

ارسال نظر

Captcha