برای مسافران خارجی هتل به اندازه کافی نداریم!

0

اخیرا تقاضای سفر به ایران بالا رفته و تعداد مسافران آنقدر زیاد شده است که با کمبود هتل در شهرهای توریستی مواجه هستیم!

ابراهیم پورفرج در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین با اشاره به اینکه گردشگران زیادی تمایل سفر به ایران را دارند اظهار داشت : از ابتدای سال تا کنون ورود گردشگران خارجی به کشور 12 درصد رشد را تجربه کرده و تعداد آنها از 5 میلیون گردشگر عبور کرده است و پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد آنها به بیش از 5 میلیون و 300 هزارگردشگر برسد. اما متاسفانه امکانات کشور ازجمله هتلها جوابگوی گردشگران نیست و باید برای اقامت آنها فکری شود.

وی تاکید کرد که اگر امکانات کشور برای ورود گردشگران فراهم بود هم اینک باید روی رقم های 8-9 میلیون گردشگر صحبت می شد .
به گفته پورفرج از آنجائیکه تقاضای سفر به ایران بالاست باید زمینه ای را فراهم کنیم تا بتوانیم به آنها خدمات ارائه دهیم اما همین هتل های موجود هم گاهی درفصل های پر توریست از سوی دستگاههای دیگر برای برگزاری همایش و سمینار رزرو می شود .
وی افزود : بهترین فصل آمدن توریست در کشور فصل بهار و پاییز است اما برخی از وزارتخانه ها از جمله وزارت نفت در این فصلها با رزرو اتاقها برای مهمان هایشان عملاً این ظرفیت را اشغال می کنند ، البته ما مشکلی با برگزاری همایش و سیمنارهای تخصصی نداریم اما بهتر است برگزاری این مراسم در فصل تابستان و زمستان صورت گیرد تا تداخلی با ماههای اوج ورود توریست به کشور نداشته باشد .
رییس جامعه تورگردانان در پاسخ به این پرسش که درآمد حاصل از ورود هر توریست به کشور چقدر است گفت : هزار و 700 دلار درآمد حاصل از ورود هر گردشگر خارجی به کشور است که درآمد امروز ماست اما اگر محدودیت های استفاده از مستر کارت و ویزا کارت برداشته شود این درآمد می تواند 40 تا 50 درصد افزایش یابد ،‌چرا که گردشگر هم اکنون با پول تو جیبی خود وارد کشور می شود و نمی تواند از کارت های اعتباری خود استفاه کند و اگر این محدودیت ها برداشته شود درآمد حاصل از ورود گردشگر افزایش می یابد .
رئیس جامعه تورگردانان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و کسب درآمد از این محل گفت : فروش 100 بشکه نفت به اندازه درآمدی که یک گردشگر برای کشور حاصل می‌کند منفعت ندارد. ما می‌خواهیم که کشور را از درآمد تک‌محصولی نجات دهیم، بنابراین از وزارت نفت هم می خواهیم تا در فصل اوج گردشگری همایش بین‌المللی برگزارنکند تا هتل‌ها اشغال نشود چرا که همایش‌ها می‌تواند در فصل خلوت که گردشگر هم نمی‌آید برگزار شود، در این صورت هتل‌ها کل سال تکمیل ظرفیت شده‌اند واین درآمد از هر دوبخش حاصل خواهد شد. اگر همین یک مشکل برطرف شود، حتما مشکلات دیگر نیز در پی آن برطرف خواهد شد.

از سال 1392 بعنوان مدیر فنی در وبسایت رزرواسیون ایران بوکینگ مشغول هستم. مدرک تحصیلیم کارشناسی نرم افزار از دانشگاه تهران است و علاقه زیادی به برنامه نویسی تحت وب دارم و بصورت تخصصی PHP کار می کنم. مسافرت تبدیل به بخش جدایی ناپذیر از زندگیم شده و همیشه سعی می کنم سفرهایم را مستند سازی کنم.

ارسال نظر