استان اردبیل

استان اردبیل یکی از استانهای ایران است که در شمال غربی این کشور در منطقه آذربایجان ایران واقع شده است. استان اردبیل یکی از مناطق گردشگری در ایران است. یکی از ویژگی های این استان آب و هوای مطبوع و خنک این منطقه در فصل های بهار و تابستان است. اکثر ساکنان استان اردبیل را آذربایجانی ها تشکیل می دهند که به زبان ترکی آذربایجانی سخن می گویند.

مجتمع های آبگرم سرعین در 22 کیلومتری غرب شهر اردبیل یکی از مشهورترین مناطق گردشگری استان اردبیل است که در فصل های گرم سال به خصوص تابستان میزبان هزاران گردشگر از نقاط مختلف ایران و همچنین کشورهای خارجی است. سرعین بیش ترین تعداد هتل و هتل آپارتمان ها را با جمعیت نسبتا کم ساکن در خود در مقایسه با سایر مناطق گردشگری ایران دارد. همچنین اردبیل نیز جاذبه های گردشگری معروفی مانند بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، دریاچه شورابیل، موزه مردم شناسی اردبیل و ... را در دل خود جای داده است.

 شهر سرعین فرودگاه ندارد اما می توانید با پرواز به اردبیل بروید و از آنجا با ماشین به سرعین دسترسی خواهید داشت. اردبیل فرودگاه دارد و روزانه چندین پرواز از تهران و بعضی از شهرهای ایران به این فرودگاه و بالعکس در جریان است. از تهران حدود 1 ساعت پرواز به اردبیل طول خواهد کشید. همچنین مسیر جاده ای مناسبی به اردبیل و سرعین وجود دارد که بیشتر آن بزرگراه است. اگر از تهران قصد سفر جاده ای به اردبیل را دارید حدود 600 کیلومتر راه و 7 ساعت رانندگی در پیش خواهید داشت. مسیر جاده ای به سرعین هم مناسب است و تقریبا بهترین روش دسترسی به این شهر است. بلیط اتوبوس به سرعین گاها در فصل سفر به این شهر از شهرهای بزرگ موجود است. در غیر اینصورت بلیط اتوبوس به اردبیل بگیرید. در حال حاضر دسترسی ریلی به اردبیل وجود ندارد.

مکان استان اردبیل روی نقشه
2
مقصد و شهر برای رفتن
9
جاذبه و دیدنی برای دیدن
21
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی