استان فارس

استان فارس یکی از استان های ایران است که در بخش جنوب کشور واقع شده است. آب و هوای استان فارس در نقاط مختلف این استان به سه گونه کوهستانی، معتدل و گرم تقسیم می شود. استان فارس با وجود جاذبه های متعدد فرهنگی، تاریخی، طبیعی و مذهبی، یکی از مراکز مهم گردشگری ایران است. همچنین شماری از مراکز مهم دانشگاهی ایران نیز در این استان واقع شده است. استان فارس به مرکزیت شهر شیراز از شمال به اصفهان، از شرق به یزد، از جنوب به هرمزگان و از غرب به کهگیلویه و بوشهر دسترسی دارد.

شهر شیراز مرکز استان فارس یکی از توریستی ترین شهرهای ایران است که سالانه میلیونها نفر را از سراسر کشور و البته دنیا به سمت خود جذب می کند. آثار تاریخی و دیدنی های موجود در شهر شیراز در دنیا بی نظیر هستند. تخت جمشید یا پرسپولیس، آرامگاه کوروش یا پاسارگاد، مسجد نصیر الملک، بازار وکیل، آرامگاههای سعدی و حافظ و ... هریک به تنهایی دلیل محکمی برای مسافرت به استان فارس و شهر شیراز هستند. همچنین بدلیل توریستی بودن شیراز، اقامتگاههای فراوانی از هتل تا مسافرخانه در این شهر در حال خدمت رسانی به مسافران است.

برای مسافرت به استان فارس می توانید خود را بوسیله هواپیما مستقیم به شیراز برسانید. بلیط هواپیما به این شهر تقریبا از همه شهرهای ایران براحتی در دسترس است. همچنین آزادراه ها و اتوبان های مناسبی از سراسر کشور برای دسترسی به شیراز وجود دارد و می توانید با رانندگی چندین ساعته از هرکجای کشور خود را به شیراز برسانید. اگر هم اهل مسافرت با قطار هستید، ایستگاه راه آهن شهر شیراز در شمال این شهر قرار دارد و می توانید با قطار و سپس با تاکسی خود را به مرکز شهر شیراز برسانید.

مکان استان فارس روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
15
جاذبه و دیدنی برای دیدن
26
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی