استان هرمزگان

استان هرمزگان نام یکی از استان های جنوبی ایران است که در شمال تنگه هرمز قرار گرفته است. هرمزگان از جهت شمال و شمال شرقی با استان کرمان، غرب و شمال غربی با استان های فارس و بوشهر از شرق با سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آب های گرم خلیج فارس و دریای عمان در نواری به طول تقریبی ۹۰۰ کیلومتر در بر گرفته است. استان هرمزگان دارای 14 جزیره است که معروف ترین آنها کیش و قشم است. مرکز استان هرمزگان شهر بندرعباس است.

هرمزگان در منطقه ی گرم و خشک قرار گرفته و اقلیم آن نیمه بیابانی و بیابانی است. تابستان های گرم و مرطوبی دارد و زمستان های آن از ۱۰ درجه سانتی گراد سردتر نمی شود. رطوبت در بیشتر روزها بالاست و ممکن است به ۱۰۰ درصد برسد. بهترین زمان سفر به این استان زمستان و تعطیلات نوروز است. اگرچه به دلیل ارزانی هتل ها در تابستان، گردشگران در فصل گرما هم به هرمزگان سفر می کنند. استان هرمزگان یکی از توریستی ترین استانهای ایران است. شهر بندرعباس به تنهایی دارای جاذبه های گردشگری زیادی است و وقتی جزیره قشم و کیش را هم به این استان اضافه می کنیم، تعداد جاذبه های توریستی آن بیشمار می شود. این استان سالانه پذیرای میلیونها گردشگر از سراسر ایران است.

برای سفر به هرمزگان می توانید خود را بصورت هوایی به بندرعباس، قشم و یا کیش برسانید. بندرعباس بدلیل موقعین مکانی خاص خود تقریبا از همه شهرهای بزرگ پرواز منظم روزانه یا هفتگی دارد. همچنین می توانید از این شهر با کشتی به قشم بروید. فاصله بندرعباس به قشم با اتوبوس دریایی در اسکله حقانی فقط 45 دقیقه است. همچنین بزرگراه مناسبی برای دسترسی به بندرعباس وجود دارد و می توانید با ماشین به این شهر بروید. البته بدلیل جنوبی ترین نقطه بودن این شهر مسیر طولانی در پیش خواهید داشت.

مکان استان هرمزگان روی نقشه
3
مقصد و شهر برای رفتن
25
جاذبه و دیدنی برای دیدن
85
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی