استان کرمان

استان کرمان پهناورترین استان ایران و مرکز آن کلانشهر کرمان است. استان کرمان در جنوب شرقی ایران قرار گرفته است و از استان های مهم و تاریخی کشور به شمار می آید. استان کرمان ۷ اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دارد و رتبه نخست ایران را از این حیث دارد. این استان از جنوب با هرمزگان، از غرب با استان های فارس و یزد و از شمال با خراسان جنوبی همسایه است. استان پهناور سیستان و بلوچستان نیز در شرق کرمان واقع شده است. با این که کرمان استانی بیابانی محسوب می شود، اما کوه های بلندی را در خود جای داده و جزو استان های مرتفع ایران است. کوه هزار با ارتفاع بیش از 4400 متر در میان بلندترین قله های ایران قرار دارد. با این حال کرمان میزبان دشت لوت هم هست که که جزو پست ترین دشت های ایران است.

شهر کرمان، مرکز استان کرمان یکی از شهرهای تاریخی و توریستی ایران است که سالانه مسافران زیادی را به خود جذب می کند. در استان کرمان آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به گنبد جبلیه، کلوت شهداد، مجموعه گنجعلی خان، باغ شازده ماهان، ارگ بم، باغ فتح اباد و موزه باغ هرندی اشاره کرد. همچنین بدلیل مسافرپذیر بودن این استان، اقامتگاهها و هتلهای خوبی همچون هتل پارس، هتل گواشیر و هتل جهانگردی کرمان در خدمت مسافران است.

اگر قصد مسافرت به کرمان را دارید یکی از راهها سفر هوایی به این استان است. پرواز روزانه از تهران به کرمان و بالعکس برقرار است. همچنین ممکن است بتوانید از بعضی از شهرهای بزرگ خصوصا در فصل سفر به این شهر با هواپیما به کرمان برسید. همچنین کرمان دارای دسترسی جاده ای مناسبی است و یکی از بهترین گرینه ها برای سفر به کرمان استفاده از وسیله نقلیه شخصی است. دسترسی به کرمان از طریق قطار در بعضی از روزهای هفته از تهران مقدور است.

مکان استان کرمان روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
8
جاذبه و دیدنی برای دیدن
6
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان کرمان

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی