استان کرمانشاه

استان کرمانشاه یا استان کرمانشاهان هفدهمین استان ایران از نظر وسعت به شمار می رود. استان کرمانشاه که ۱/۵ درصد مساحت کشور را دربرمی گیرد، از استان های غربی به شمار می آید که با کشور عراق مرز مشترک دارند. این استان از شمال به استان کردستان، از جنوب به استان لرستان و ایلام، از شرق به استان همدان و از غرب به کشور عراق دسترسی دارد. مرکز استان کرمانشاه، شهر کرمانشاه است. کرمانشاه از دید گوناگونی آب و هوایی دارای تنوع زیادی است از لحاظ آب و هوا دارای چهار فصل در یک زمان است برای نمونه قصر شیرین دارای آب و هوای گرم و سنقر و پاوه دارای آب و هوای سرد و کرمانشاه و اسلام آباد غرب دارای آب و هوای معتدل هستند.

شهر کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت و یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه در ایران می باشد که دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی است. از مهمترین این جاذبه ها می توان به طاق بستان، بیستون، تکیه معاون الملک و غار قوری قلعه اشاره کرد. همچنین اقامتگاهها و هتلهای خوبی همچون هتل پارسیان کرمانشاه، هتل رسالت، هتل آزادگان، هتل لاله بیستون، هتل کوروش و هتل جمشید کرمانشاه در این شهر پذیرای مسافران هستند.

برای مسافرت به استان کرمانشاه، یکی از بهترین گزینه ها سفر هوایی و با هواپیما است. کرمانشاه فرودگاه دارد و پرواز تهران کرمانشاه و بالعکس همه روزه برقرار است. همچنین دسترسی به کرمانشاه از مشهد هم با هواپیما به سادگی امکان پذیر است. همچنین کرمانشاه در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به این شهر استفاده از ماشین است. از همدان، سنندج یا بروجرد می توانید به کرمانشاه برسید. برای دوستداران سفر با قطار، کرمانشاه ایستگاه راه آهن دارد و بلیط قطار به کرمانشاه را می توانید از مقصد تهران یا مشهد تهیه کنید.

مکان استان کرمانشاه روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
4
جاذبه و دیدنی برای دیدن
7
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان کرمانشاه

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی