استان خراسان شمالی

استان خراسان شمالی به مرکزیت شهر بجنورد در شمال شرق ایران است. بزرگترین شهر استان، بجنورد است. این استان با مصوبه دولت در سال ۱۳۸۳ و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان، ایجاد شد. اکثریت مردم خراسان شمالی شیعه هستند که شامل کردها، ترک ها و فارس های استان می باشند، اگرچه اقلیتی از اهل سنت (عموماً ترکمن) نیز در استان ساکن هستند. این استان، از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال با کشور ترکمنستان (با ۲۸۱ کیلومتر مرز مشترک)، از شرق و جنوب با استان خراسان رضوی، از جنوب غربی با استان سمنان و از غرب با استان گلستان هم مرز است.

بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در شمال شرق ایران است. این شهر از جمله شهرهای بزرگ خراسان محسوب شده و چهل و چهارمین شهر بزرگ کشور است. بجنورد دیدنی است و دارای جاذبه های تویستی همچون پارک بابا امان، تفرجگاه بش قارداش، آینه خانه سردار مفخم، آبشار حمید و چشمه آبگرم ایوب پیامبر است. از هتلهای خوب شهر بجنورد می توان به هتل داریوش بجنورد و هتل نگین بجنورد اشاره کرد. از سوغاتی های استان خراسان شمالی میتوان به آبنبات بجنوردی، قره قروت، نان قتلمه، آجیل فاروج و گلیم اشاره کرد.

برای سفر به استان خراسان شمالی می توانید خود را با هواپیما به بجنورد برسانید و از آنجا به دیگر مناطق استان سفر کنید. بجنورد فرودگاه دارد و روزانه پروازهای متعددی از تهران و شهرهای بزرگ ایران به بجنورد و بالعکس برقرار می باشد. همچنین بجنورد در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به این شهر استفاده از ماشین است. از تهران حدود 740 کیلومتر راه دارید و حدود 8 ساعت و نیم رانندگی خواهید کرد. در حال حاضر دسترسی ریلی به بجنورد وجود ندارد.

مکان استان خراسان شمالی روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
5
جاذبه و دیدنی برای دیدن
0
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان خراسان شمالی

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی