استان یزد

استان یزد یکی از استان های مرکزی ایران به مرکزیت شهر یزد است. استان یزد از سرزمین های تاریخی است که در میان ایالت های قدیمی و بزرگ از جمله پارس، اصفهان، کرمان و خراسان قرار داشته است. یزد استانی در مرکز ایران است که از شمال با خراسان رضوی، شمال غربی با سمنان، از غرب با اصفهان، از شرق با خراسان جنوبی، از جنوب و جنوب غربی با فارس و از شرق و جنوب شرقی با کرمان همسایه است. این استان که روی کمربند خشک جهانی قرار گرفته است، تابستان هایی خشک، گرم و طولانی و زمستان هایی سرد و تقریبا مرطوب دارد. از ابتدای اسفند تا اوایل اردیبهشت که هوا معتدل است، زمان مناسبی برای سفر به شهرهای این استان به حساب می آید.

شهر یزد، مرکز استان یزد یکی از دیدنی ترین و توریستی ترین شهرهای ایران است. یزد، شهر بادگیرها و شهر دوچرخه ها اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد از شهر ونیز ایتالیاست. خود شهر یزد (بافت تاریخی آن) بعنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و این موضوع اهمیت این شهر را برای مسافرت نشان می دهد. از جاذبه های شاخص این استان می توان به آتشکده زرتشتیان یزد، موزه آب، باغ دولت آباد، مسجد جامع یزد، مجموعه امیر چخماق و از همه مهتر بافت تاریخی یزد اشاره کرد.

اگر قصد مسافرت به استان یزد را دارید می توانید با هواپیما خود را به شهر یزد برسانید. یزد بدلیل توریستی و مسافرپذیر بودن تقریبا از همه شهرهای بزرگ ایران پرواز دارد. از تهران هم روزانه چندین پرواز به این شهر برقرار است. همچنین بزرگراه های مناسبی به شهر یزد دسترسی دارد و با چند ساعت رانندگی می توانید خود را به این شهر برسانید. برای دوستداران قطار هم ریل راه آهن تقریبا از مرکز شهر یزد می گذرد و می توانید از هر شهری که ایستگاه قطار دارد با قطار به یزد سفر کنید.

مکان استان یزد روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
11
جاذبه و دیدنی برای دیدن
30
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان یزد

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی