استان البرز

استان البرز سی و یکمین استان ایران است. کرج به عنوان مرکز استان در نظر گرفته شده است. این شهر در 20 کیلومتری غرب تهران و در حوزهٔ استحفاظی استان تهران قرار گرفته بود و اکنون بعنوان مرکز استان البرز شناخته می شود. چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، شهر کرج است.

مناطق اطراف کرج مانند گچسر و دیزین و جاده چالوس بدلیل آب و هوای مناسب و دلپذیر و همچنین نزدیکی به شهر تهران، تبدیل به یکی از تفرجگاه های همیشگی تهرانی ها شده است. در تعطیلات آخر هفته زمانی که فرصت کافی برای مسافرت نیست، بسیاری از افراد فرصت را غنیمت شمرده و با دور شدن از ترافیک و آلودگی شهر، به این مکان ها و طبیعت زیبای آن ها پناه می برند. این امر سبب شده اقامتگاه ها و هتل های مختلفی در این مکان ها ایجاد شود تا پاسخگوی نیاز مسافران این مناطق باشد. از دیدنیها و تفرجگاههای کرج و اطراف می توان به پارک ایران زمین، کاخ شهرستانک، کاخ مروارید و پیست اسکی دیزین اشاره کرد.

بهترین و اصلی ترین گزینه دسترسی به اطراف تهران در حال حاضر از طریق وسیله نقلیه شخصی است. دسترسی با اتوبوس به مناطق دیدنی اطراف کرج مقدور نیست مگر بصورت تورهای گروهی خاص که با اتوبوس برگذار می شود. برای کسانی که خارج از استان تهران هستند، دسترسی به کرج مستلزم دسترسی به تهران است. بنابراین می توانید با هواپیما، قطار و یا اتوبوس خود را به تهران برسانید و سپس راهی کرج شوید.

مکان استان البرز روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
5
جاذبه و دیدنی برای دیدن
6
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی