راهنمای سفر به کرج و اطراف تهران

راهنمای سفر به کرج و اطراف تهران

اطلاعات کلی

کرج مرکز استان البرز، مرکز شهرستان کرج و یکی از کلان شهرهای ایران است. کرج یک شهر کوهپایه ای است که در دامنه رشته کوه های البرز و در ارتفاع ۱۳۰۰ متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد. بدلیل نزدیکی به تهران، کرج چهارمین شهر پرجمعیت ایران و بیست و دومین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه است. کرج پس از تهران بزرگترین شهر مهاجرپذیر ایران است و به همین دلیل به آن لقب «ایران کوچک» داده شده است. کرج در ۳۶ کیلومتری غرب تهران، در دامنه جنوبی رشته کوه البرز واقع شده است. این شهرستان از شمال به استان مازندران، از شرق به شهرستان تهران، از جنوب به شهرستان شهریار و استان مرکزی و از غرب به شهرستان ساوجبلاغ و استان قزوین دسترسی دارد.

مناطق اطراف کرج مانند گچسر و دیزین و جاده چالوس بدلیل آب و هوای مناسب و دلپذیر و همچنین نزدیکی به شهر تهران، تبدیل به یکی از تفرجگاه های همیشگی تهرانی ها شده است. در تعطیلات آخر هفته زمانی که فرصت کافی برای مسافرت نیست، بسیاری از افراد فرصت را غنیمت شمرده و با دور شدن از ترافیک و آلودگی شهر، به این مکان ها و طبیعت زیبای آن ها پناه می برند. این امر سبب شده اقامتگاه ها و هتل های مختلفی در این مکان ها ایجاد شود تا پاسخگوی نیاز مسافران این مناطق باشد.

چطور به کرج و اطراف تهران برویم؟

برای دسترسی به کرج ابتدا باید به مرکز شهر تهران برسید. تهران پایتخت کشور است و واضح است که پرواز به تهران از کلیه فرودگاه های کشور بصورت منظم و روزانه در جریان است.

دسترسی جاده ای به بخشهای مختلف کرج به سادگی امکان پذیر است و مسیر جاده ای بصورت آزادراه از تهران دارد. با اتومبیل شخصی از تهران تا کرج حدود یک ساعت رانندگی در پیش دارید.

بدلیل مهاجر پذیر بودن این شهر، اتوبوس به کرج تقریبا از همه شهرهای ایران به راحتی در دسترس است.

مسیر مستقیم با قطار وجود ندارد اما اگر از خارج از تهران می خواهید به کرج برسید کافی است خود را با قطار به تهران برسانید. از تهران تا کرج مترو وجود دارد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی