استان آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی یکی از استان های ترک نشین ایران است که در منطقه آذربایجان ایران واقع شده است. این استان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین استان ناحیهٔ شمال غربی ایران (آذربایجان) محسوب می شود. استان آذربایجان شرقی از سمت شمال به کشورهای جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، از سمت غرب و جنوب غرب به استان آذربایجان غربی، از سمت شرق به استان اردبیل و از سمت جنوب شرق به استان زنجان دسترسی دارد. این استان دارای آب و هوای سرد کوهستانی بوده و کل محدوده استان را کوه ها و ارتفاعات تشکیل داده اند.

تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی یکی از دیدنی ترین و تمیزترین شهرهای ایران است که سالانه مسافران بسیاری را از سراسر کشور پذیرایی می کند. بازار قدیمی تبریز، پارک ایل گلی، خانه امیر نظار یا موزه قاجار، موزه آذربایجان، کلیسای سنت اسپانوس و ... تعدادی از جاذبه های تبریز هستند. همچنین هتلهای خوبی مانند هتل پارس ایل گلی، هتل لاله پارک، هتل بین المللی تبریز و بسیاری از اقامتگاههای دیگر در این شهر پذیرای مسافران و میهمانان است. از دیگر شهرهای استان آذربایجان شرقی می توان به مراغه و ارس اشاره کرد که هر یک جاذبه ها و دیدنیهای خاص خود را دارند.

با توجه به توریستی بودن این استان، سفر به شهرهای آذربایجان شرقی از طریق هواپیما، قطار، اتوبوس و وسیله نقلیه شخصی امکان پذیر است و معمولا مقصد تبریز خواهد بود. سپس برای دسترسی به شهرهای دیگر استان می توانید از اتوبوس و یا تاکسی استفاده کنید. از تهران به تبریز و بالعکس هم پرواز بصورت منظم و روزانه در جریان است. همچنین تبریز در نقطه تلاقی بزرگراههای مناسبی قرار دارد و درسترسی به این شهر از طریق جاده و با ماشین به سادگی امکان پذیر است. ایستگاه راه آهن تبریز در غرب این شهر قرار دارد و می توانید برای رسیدن به این شهر بلیط قطار بگیرید.

مکان استان آذربایجان شرقی روی نقشه
3
مقصد و شهر برای رفتن
19
جاذبه و دیدنی برای دیدن
19
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی