راهنمای سفر به ارس

اطلاعات کلی

به نقل از ویکی پدیا، منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس در استانهای آذربایجان شرقی (شهرستان‌های جلفا، کلیبر و خداآفرین) و اردبیل (شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و گرمی) و شمال غرب ایران واقع شده‌ است.

این منطقه که در مجاورت دو کشور جمهوری آذربایجان (جمهوری خودمختار نخجوان) و ارمنستان قرار گرفته، دارای وسعت ۵۱٬۰۰۰ هکتار است. منطقهٔ آزاد ارس در ۱۳۷ کیلومتری شهر تبریز -که یکی از قطب‌های عمدهٔ دانشگاهی و صنعتی ایران است- قرار داشته و با شهر تهران نیز ۷۶۱ کیلومتر فاصله دارد.

شهر جلفا به عنوان مرکز این ناحیه صنعتی-تجاری، در زمینه تجاری و گمرکی دارای پیشینه‌ای صد ساله بوده و مرز مشترک ایران و جمهوری خودمختار نخجوان در شهر جلفا به عنوان پرترددترین مرز مسافری ایران، پس از فرودگاه‌های تهران مطرح است.

چطور به ارس برویم؟

ارس فرودگاه ندارد و در حال حاضر برای دسترسی به ارس بصورت هوایی می توانید به تبریز پرواز کنید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به ارس بروید.

ارس در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به این شهر استفاده از ماشین است. از تهران باید به قزوین و سپس تبریز بروید و از آنجا خود را به ارس برسانید.

اتوبوس مستقیم به ارس وجود ندارد و می توانید با اتوبوس به تبریز رفته و سپس از آنجا به ارس بروید.

در مسیر ریلی هم مقصد شما باید تبریز باشد و سپس از آنجا به اتوبوس یا تاکسی می توانید به راحتی به ارس برسید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی