استان بوشهر

استان بوشهر از استان های جنوبی ایران و هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. این استان به علت قرار گرفتن در ساحل استراتژیک خلیج فارس، صادرات و واردات دریایی، صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز (پارس جنوبی و شمالی)، کشاورزی و نخلداری و وجود نیروگاه هسته ای از اهمیت راهبردی و اقتصادی برخوردار است؛ به گونه ای که پایتخت انرژی ایران لقب گرفته است. مرکز این استان بندر بوشهر می باشد. استان بوشهر از شمال به قسمتی از استان خوزستان و استان کهگیلویه و بویراحمد، از شرق به استان فارس، از جنوب و غرب به خلیج فارس و از جنوب شرق به قسمتی از استان هرمزگان محدود است.

شهر بوشهر، مرکز استان بوشهر، شهری بندری است. بوشهر پرجمیت ترین شهر استان بوشهر و سومین شهر پرجمعیت جنوب ایران به شمار می رود. از اماکن تاریخی و دیدنی این شهر می توان به ریشهر، آب انبار قوام، خانه قاضی، عمارت دهدشتی، مدرسه گلستان، بافت شهر بوشهر، عمارت کلاه فرنگی بوشهر، عمارت گلشن، کلیسای ارامنه گریگوری و عمارت کوتی اشاره نمود. همچنین هتل دلوار بوشهر در این شهر بهترین هتل بوده و پذیرای مسافران است.

برای سفر به بوشهر می توانید از هواپیما استفاده کنید. شهر بوشهر فرودگاه دارد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران به این شهر و بالعکس در جریان است. همچنین بعضی شهرهای بزرگ به بوشهر پرواز هفتگی دارند. ضمنا بوشهر دسترسی جاده ای مناسبی از سمت شیراز و یا یاسوج دارد و با گذر از برازجان به بوشهر می رسید. بنابراین سفر با وسیله نقلیه شخصی بسادگی امکان پذیر است. در حال حاضر دسترسی ریلی به بوشهر وجود ندارد و قطار شیراز بوشهر چند سالی است که قرار است ساخته شود و به بهره برداری برسد.

مکان استان بوشهر روی نقشه
2
مقصد و شهر برای رفتن
7
جاذبه و دیدنی برای دیدن
8
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی