راهنمای سفر به بوشهر

راهنمای سفر به بوشهر

اطلاعات کلی

بر اساس اطلاعات ویکی پدیا، شهرستان بوشهر یکی از شهرستان‌های استان بوشهر در جنوب ایران است. مرکز این شهرستان شهر بوشهر است. این شهرستان دارای ۱/ ۱۷۷۱ کیلومتر مربع وسعت می‌باشد.

شهرستان بوشهر از شمال به شهرستان گناوه، از شرق به شهرستان دشتستان، از جنوب به شهرستان تنگستان و از غرب به خلیج فارس منتهی می شود.

طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ شهرستان بوشهر ۲۵۸،۹۰۶ نفر جمعیت دارد. در سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۲۲۵،۲۹۷ نفر بوده است این شهرستان از دو بخش مرکزی و خارک تشکیل شده‌است

چطور به بوشهر برویم؟

شهر بوشهر فرودگاه دارد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران به این شهر و بالعکس در جریان است. همچنین بعضی شهرهای بزرگ به بوشهر پرواز هفتگی دارند.

بوشهر دسترسی جاده ای مناسبی از سمت شیراز و یا یاسوج دارد و با گذر از برازجان به بوشهر می رسید. بنابراین سفر با وسیله نقلیه شخصی بسادگی امکان پذیر است.

هر روز از تهران به مقصد بوشهر چندین نوبت اتوبوس حرکت می کند. بیشتر این اتوبوسها از پایانه جنوب حرکت می کنند اما از پایانه بیهقی هم می توانید با اتوبوس به بوشهر بروید.

در حال حاضر دسترسی ریلی به بوشهر وجود ندارد و قطار شیراز بوشهر چند سالی است که قرار است ساخته شود و به بهره برداری برسد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی