استان چهارمحال و بختیاری

چهار محال و بختیاری یکی از استانهای زیبای کشورمان است. این استان از شمال و مشرق به استان اصفهان، از مغرب به استان خوزستان، از جنوب به استان کهگیلویه و بویراحمد و از سوی شمال غربی به استان لرستان دسترسی دارد. زبان های لری بختیاری، فارسی و ترکی در میان ساکنان این استان رایج است. در مرکز استان، هفشجان، بروجن، فرخ شهر، گندمان و برخی دیگر از شهرهای استان به زبان فارسی صحبت می کنند. مرکز استان چهارمحال و بختیاری شهرکرد است. وجود ۲۴۰ گردشگاه، آثار تاریخی، قلعه ها، اماکن سیاحتی و زیارتی و آب و هوای مطبوع در فصل تابستان شمار زیادی گردشگر را رهسپار استان چهارمحال و بختیاری به خصوص شهرکرد می کند.

شهرکرد یکی از شهرهای دیدنی ایران است. قلعه چالشتر، غار یخی چما، پارک ملی تنگ صیاد، زردکوه، پل زمان خان و آبشار زرد لیمه از دیدنیها و جاذبه های این استان هستند. همچنین هتل آزادی شهرکرد و هتل بام بروجن آماده میزبانی از مسافران این استان هستند. شهرستان های بروجن، لردگان، فارسان، اردل، کوهرنگ، کیار، بن، سامان و شهرستان خانمیرزا از دیگر مناطق این استان به شمار می روند.

اگر قصد سفر با هواپیما به استان چهارمحال و بختیاری را دارید بسادگی از تهران می توانید خود را به مرکز این استان یعنی شهرکرد برسانید. شهرکرد در چهارمحال بختیاری دارای فرودگاه است و پروازهای روزانه و منظمی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به فرودگاه شهرکرد جریان دارد. همچنین امکان دسترسی با اتومبیل شخصی به این استان بسادگی امکان پذیر است. بهترین مسیر دسترسی به شهرکرد از طریق جاده اصفهان - زرین شهر است و جاده مناسبی در این مسیر قرار دارد و می توانید از این مسیر با ماشین به شهرکرد دسترسی داشته باشید. شهرکرد در حال حاضر ایستگاه راه آهن ندارد.

مکان استان چهارمحال و بختیاری روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
9
جاذبه و دیدنی برای دیدن
4
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان چهارمحال و بختیاری

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی