راهنمای سفر به شهرکرد

اطلاعات کلی

شهرکرد یکی از شهرهای مرکزی ایران و مرکز استان چهارمحال و بختیاری است و مرکز شهرستان شهرکرد می‌باشد. شهرکرد در ۹۷ کیلومتری جنوب غرب اصفهان قرار دارد. نام پیشین آن دهکرد بوده‌است که پس از تبدیل به شهر(در شهریور ۱۳۱۴ خورشیدی)، به شهرکرد تغییر نام داده شده‌است. زبان مردم شهرکرد فارسی است که با لهجه شهرکردی تکلم می‌شود.

وجود ۲۴۰ گردشگاه، آثار تاریخی، قلعه‌ها، اماکن سیاحتی و زیارتی و آب و هوای مطبوع در فصل تابستان شمار زیادی گردشگر را رهسپار استان چهارمحال و بختیاری به خصوص شهرکرد، مرکز این استان می‌کند. وجود فضای سبز و سایه سار درختان مفرح با امکانات رفاهی و بهداشتی در روزهای گرم تابستان گردشگران زیادی را میهمان بوستانهای شهرکرد ازجمله پارک ملت، پارک بانوان، پارک لاله(پارک ورودی شهر)، پارک شب(عمونادر)و پارک تهلیجان می‌کند.

منبع: ویکی پدیا - شهرکرد

چطور به شهرکرد برویم؟

شهرکرد در چهارمحال بختیاری دارای فرودگاه است و پروازهای روزانه و منظمی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به فرودگاه شهرکرد جریان دارد.

بهترین مسیر دسترسی به شهرکرد از طریق جاده اصفهان - زرین شهر است و جاده مناسبی در این مسیر قرار دارد و می توانید از این مسیر با ماشین به شهرکرد دسترسی داشته باشید.

بلیط اتوبوس تهران به شهرکرد بصورت روزانه قابل خریداری است. ممکن است از بعضی از شهرهای بزرگ دیگر بلیط اتوبوس موجود باشد که به فصل بستگی دارد.

شهرکرد ایستگاه راه آهن ندارد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی