راهنمای سفر به چابکسر

راهنمای سفر به چابکسر

اطلاعات کلی

چابکسر یکی از شهرهای استان گیلان در شمال ایران است که در حد فاصل استان گیلان و استان مازندران در کوتاه ترین فاصله بین جنگل کوهستانی و دریا جای گرفته است. این شهر در شرقی ترین قسمت استان گیلان قرار گرفته و بعد از آن استان مازندران و شهر رامسر قرار دارد. چابکسر از شمال به دریا دسترسی دارد، از شرق به شهرستان رامسر در استان مازندران، از جنوب به مناطق روستایی و رشته کوه البرز و از غرب به بخش کلاچای از شهرستان رودسر می رسد.

چابکسر شهری با بیش از 7 کیلومتر ساحل ماسه ای و چشم اندازهای بکر جنگلی و آثار تاریخی و فرهنگی است که قابلیت بالایی در جذب گردشگر دارد. آب و هوای چابکسر بدلیل قرارگیری در کنار دریا در تابستان ها شرجی و در زمستان معتدل است. چابکسر مانند دیگر شهرهای استان گیلان در بیشتر طول سال خصوصا در پاییز و زمستان بارانی است.

چطور به چابکسر برویم؟

دسترسی هوایی به چابکسر از طریق فرودگاه رشت یا رامسر صورت می گیرد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران و بالعکس وجود دارد. همچنین از بعضی شهرهای بزرگ مانند مشهد و بندرعباس هم می توانید به رشت پرواز کنید و سپس به چابکسر بروید.

چابکسر در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران می توانید از دو مسیر قزوین-رشت و همچنین چالوس-رشت به شهر چابکسر برسید. از تهران تا چابکسر از مسیر قزوین حدود شش ساعت رانندگی دارید.

اتوبوس به شهرهای مختلف استان گیلان مانند چابکسر از تهران و بسیاری از دیگر شهرها بصورت روزانه و منظم در جریان است و مشکلی از لحاظ سفر با اتوبوس به چابکسر نخواهید داشت.

قطار تهران رشت و بالعکس اخیرا افتتاح شده و مسیر بسیار زیبایی هم دارد. برای سفر ریلی به رشت می توانید قطار زندگی یا فدک را انتخاب کنید و سپس از آنجا خود را به چابکسر برسانید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی