استان گیلان

استان گیلان از استان های سرسبز و بارانی شمالی ایران به مرکزیت کلانشهر رشت است. گیلان دهمین استان پرجمعیت و دومین استان پرجمعیت شمال ایران پس از استان مازندران است. تراکم جمعیت در این استان با ۱۷۷ نفر در هر کیلومترمربع جایگاه سوم را در ایران دارد. طبیعت گیلان، پوشیده از جنگل و دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. این استان شامل مناطق سرسبز شمال غربی رشته کوه البرز و بخش غربی کرانه های جنوبی دریای کاسپین است. از دیگر شهرهای پرجمعیت این استان بجز رشت می توان به ترتیب به شهرهای بندر انزلی، مهم ترین بندر ایرانی در حاشیه دریای کاسپین لاهیجان، تالش، لنگرود، رودسر، بندر آستارا، صومعه سرا و آستانه اشرفیه اشاره کرد.

رشت، شهر باران های نقره ای، یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای ایران است. این شهر و البته کل استان جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که از میان آنها می توان به دریاچه سقالکسار، میدان شهرداری، موزه گنجینه رشت، پارک جنگلی سراوان، باغ محتشم، ماسوله و قلعه رودخان، دیدنیهای شهر لاهیجان همچون استخر، بغعه شیخ زاهد، شیطان کوه، موزه پدر چای ایران و ... اشاره کرد.

اگر قصد برنامه ریزی برای یک مسافرت به استان گیلان را دارید می توانید با هواپیما خود را به رشت برسانید و از آنجا به دیگر مناطق استان دسترسی داشته باشید. شهرهای استان گیلان فاصله زیادی با هم ندارند و در عرض حداکثر 2 ساعت رانندگی همه شهرها در دسترس شما خواهند بود. دسترسی به رشت از طریق فرودگاه سردار جنگل صورت می گیرد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران و بالعکس وجود دارد. همچنین از بعضی شهرهای بزرگ مانند مشهد و بندرعباس هم می توانید به رشت پرواز کنید. همچنین رشت در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران می توانید از دو مسیر قزوین-رشت و همچنین چالوس-رشت به شهر رشت برسید. از تهران تا رشت از مسیر قزوین حدود 5 ساعت رانندگی دارید. قطار تهران رشت و بالعکس اخیرا افتتاح شده و مسیر بسیار زیبایی هم دارد. برای سفر ریلی به رشت می توانید قطار زندگی یا فدک را انتخاب کنید.

مکان استان گیلان روی نقشه
8
مقصد و شهر برای رفتن
35
جاذبه و دیدنی برای دیدن
44
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی