راهنمای سفر به رشت

راهنمای سفر به رشت

اطلاعات کلی

یکی از کلان‌ شهرهای ایران، مرکز استان گیلان در شمال ایران، و مرکز شهرستان رشت است و شهر اصلی استان گیلان و بخش‌هایی از استان‌های همجوار است. این کلانشهر همچنین بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران در بین سه استان‌های حاشیهٔ دریای خزر و بزرگترین و پرجمعیت‌ ترین شهر گیلک نشین جهان، بزرگترین سکونت گاه سواحل جنوبی دریای خزر محسوب می‌شود. رشت سومین شهر گردشگر پذیر ایران است.

در شهر رشت لهجه‌های گوناگون از گویش بیه‌پس زبان گیلکی توسط مردم تکلم می‌شود. آب و هوای رشت ازجمله آب و هوای معتدل کاسپین و شبه مدیترانه‌ای است که دارای تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های سرد و مرطوب است. همچنین شهر رشت دارای رتبهٔ اول میزان بارش مراکز استان‌های ایران و به شهر باران معروف است.

چطور به رشت برویم؟

دسترسی به رشت از طریق فرودگاه سردار جنگل صورت می گیرد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران و بالعکس وجود دارد. همچنین از بعضی شهرهای بزرگ مانند مشهد و بندرعباس هم می توانید به رشت پرواز کنید.

رشت در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران می توانید از دو مسیر قزوین-رشت و همچنین چالوس-رشت به شهر رشت برسید. از تهران تا رشت از مسیر قزوین حدود 5 ساعت رانندگی دارید.

اتوبوس به شهرهای مختلف استان گیلان و شهر رشت از تهران و بسیاری از دیگر شهرها بصورت روزانه و منظم در جریان است و مشکلی از لحاظ سفر با اتوبوس به رشت نخواهید داشت.

قطار تهران رشت و بالعکس اخیرا افتتاح شده و مسیر بسیار زیبایی هم دارد. برای سفر ریلی به رشت می توانید قطار زندگی یا فدک را انتخاب کنید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی