راهنمای سفر به فومن

راهنمای سفر به فومن

اطلاعات کلی

فومن یکی از شهرهای استان گیلان و مرکز شهرستان فومن است و شانزدهمین شهر توریستی و گردشگر پذیر ایران می باشد. این شهر در ناحیه جلگه ای گیلان قرار دارد و در میان باغ ها و شالیزارها محصور شده است. فومن را به خاطر مجسمه های زیادی که در آن وجود دارد به عنوان شهر مجسمه ها نیز می شناسند. از زیبایی های این شهر می توان به وجود درختان چنار بسیار زیاد در خیابان های آن اشاره کرد. فومن به علت داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوان مانند شهر تاریخی ماسوله و قلعه رودخان هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر ایران است.

اگر از فومن به سمت شمال برویم، به صومعه سرا می رسیم. جنوب فومن مناطق روستایی و کوهستانی و در نهایت قلعه رودخان قرار دارد. شرق فومن به ماسوله می رسد و غرب فومن در نهایت به رشت دسترسی دارد. فاصله رشت تا فومن حدود 30 کیلومتر است. از سوغات این شهر می توان به کلوچه فومن، ابریشم، رشته خوشکار، چای، برنج، ماهی دودی، ماهی شور، سیر ترشی، هفت بیجار، لاکو (نوعی نان برنجی) و انواع صنایع دستی مانند عروسک های ماسوله اشاره کرد.

چطور به فومن برویم؟

دسترسی هوایی به فومن از طریق فرودگاه سردار جنگل رشت صورت می گیرد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران و بالعکس وجود دارد. همچنین از بعضی شهرهای بزرگ مانند مشهد و بندرعباس هم می توانید به رشت پرواز کنید.

فومن در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران می توانید از دو مسیر قزوین-رشت و همچنین چالوس-رشت به شهر رشت و سپس با 30 کیلومتر رانندگی به فومن برسید. از تهران تا فومن از مسیر قزوین حدود 6 ساعت رانندگی دارید.

اتوبوس به شهرهای مختلف استان گیلان مانند فومن از تهران و بسیاری از دیگر شهرها بصورت روزانه و منظم در جریان است و مشکلی از لحاظ سفر با اتوبوس به فومن نخواهید داشت.

قطار تهران رشت و بالعکس اخیرا افتتاح شده و مسیر بسیار زیبایی هم دارد. برای سفر ریلی به رشت می توانید قطار زندگی یا فدک را انتخاب کنید. سپس از رشت با تاکسی به فومن دسترسی دارید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی