راهنمای سفر به آستارا

راهنمای سفر به آستارا

اطلاعات کلی

آستارا یا منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا شهری بندری، مرزی و یکی از قطب‌های اقتصادی، توریست داخلی و بین‌المللی در ساحل غربی دریای خزر در شمال ایران است. این شهر مرکز شهرستانی به همین نام در شمالی‌ترین نقطهٔ استان گیلان و در مرز ایران با جمهوری آذربایجان بوده و از نظر جغرافیایی در مرکز منطقهٔ تالش قرار گرفته‌است.

آستارا از شرق به دریای خزر، از شمال به آستارای جمهوری آذربایجان، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به شهرستان تالش در استان گیلان محدود شده‌است. آستاراچای، آستارای ایران را از آستارای جمهوری آذربایجان جدا می‌سازد. بخش اصلی راه شوسهٔ آستارا-اردبیل تقریباً به موازات همین رود و خط مرزی کشیده شده‌است. این شهر از نظر ارتباطی بر سر یک سه‌راهی مهم قرار گرفته‌است؛ راه جنوبی آن به بندر انزلی و رشت، راه شمالی آن به آستارای جمهوری آذربایجان و باکو و راه غربی آن نیز که از گردنهٔ حیران می‌گذرد، به اردبیل و تبریز منتهی می‌شود.

چطور به آستارا برویم؟

آستارا فرودگاه ندارد و در حال حاضر برای دسترسی به آستارا بصورت هوایی می توانید به رشت یا اردبیل پرواز کنید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به آستارا بروید.

دسترسی به آستارا از طریق جاده بسادگی امکان پذیر است. مسیر اردبیل-آستارا و یا انزلی-آستارا را می توانید برای سفر با اتومبیل شخصی انتخاب کنید.

بلیط اتوبوس به آستارا از ترمینال غرب همه روزه موجود است. همچنین از رشت و اردبیل هم بصورت روزانه و منظم بلیط اتوبوس برای آستارا وجود دارد.

آستارا ایستگاه قطار ندارد و برای سفر ریلی به آستارا می توانید قطار تهران-رشت را می توانید انتخاب کنید و سپس از رشت با اتوبوس یا تاکسی به استارا بروید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی