راهنمای سفر به لاهیجان

راهنمای سفر به لاهیجان

اطلاعات کلی

لاهیجان یکی از توریستی ترین و زیباترین شهرهای شمال کشور و استان گیلان است و به عروس شهرهای گیلان معروف است. این شهر بعنوان شهر چای ایران نیز شناخته شده و مقبره پدر چای ایران، کاشف السلطنه در این شهر قرار دارد. یکی از اصلیترین تفرجگاههای این شهر یک دریاچه مصنوعی است که افراد محلی آن را استخر می نامند. این دریاچه در قدیم آب بندانی بوده که برای مصارف کشاورزی منطقه استفاده می شود اما اکنون یکی از نمادهای شهر لاهیجان و مکانی بسیار مناسب برای پیاده روی و تفریح بحساب می آید.

این شهر در ناحیه کوهپایه ای قرار دارد و حدود 20 کیلومتر با دریا فاصله دارد. کوههای شهر لاهیجان پوشیده از چای است و منظره ای بی بدیل را از کوههایی با لباس سراسر سبز فراهم آورده است. آب و هوای این شهر مانند دیگر نقاط استان گیلان معتدل و بارانی است و در تابستانها تا حدودی شرجی می شود. بهترین زمان سفر به لاهیجان بهار و اوایل پاییز است اما تابستان و حتی زمستانهای دیدنی هم دارد. از دیدنیها و آثار تاریخی لاهیجان می توان به بقعه شیخ زاهد، موزه چای، شیطان کوه و بام سبز، تلکابین بام سبز، استخر (دریاچه وسط شهر)، آبشار لاهیجان و ... اشاره کرد.

چطور به لاهیجان برویم؟

دسترسی هوایی به لاهیجان از طریق فرودگاه سردار جنگل رشت صورت می گیرد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران و بالعکس وجود دارد. همچنین از بعضی شهرهای بزرگ مانند مشهد و بندرعباس هم می توانید به رشت پرواز کنید.

لاهیجان در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران می توانید از دو مسیر قزوین-رشت و همچنین چالوس-رشت به شهر لاهیجان برسید. از تهران تا لاهیجان از مسیر قزوین حدود پنج و نیم ساعت رانندگی دارید.

اتوبوس به شهرهای مختلف استان گیلان مانند لاهیجان از تهران و بسیاری از دیگر شهرها بصورت روزانه و منظم در جریان است و مشکلی از لحاظ سفر با اتوبوس به لاهیجان نخواهید داشت.

قطار تهران رشت و بالعکس اخیرا افتتاح شده و مسیر بسیار زیبایی هم دارد. برای سفر ریلی به رشت می توانید قطار زندگی یا فدک را انتخاب کنید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی