راهنمای سفر به رودسر

راهنمای سفر به رودسر

اطلاعات کلی

رودسر یکی از شهرهای ساحلی استان گیلان است که در شرق این استان قرار دارد. رودسر، از شمال به دریا منتهی می شود، از جنوب به رشته کوه های سرسبز البرز دسترسی دارد، از سمت شرق به رامسر در استان مازندران می رسد و از غرب با املش و لنگرود همسایه است. قسمت کوهستانی شهرستان رودسر، خوش آب و هوا و سردسیر است. قسمت شمالی این شهرستان که در قسمت حاشیه جنوبی دریای خزر و منطقه جلگه ای قرار گرفته است، ناحیه ای مرطوب است.

رودسر به دلیل قرار گرفتن در کنار دریا مانند دیگر شهرهای استان گیلان از بارش های فراوانی برخوردار است. همین امر باعث شده است که هوای رودسر در فصل گرما شرجی و مرطوب باشد. البته در سایر فصول هم هوا مرطوب است اما شرجی بودن هوا احساس نمی شود. سرمای رودسر در فصل زمستان زیاد اذیت کننده نیست. چای، برنج و مرکبات و گردو و فندق و گل گاو زبان، عمده ترین محصولات کشاورزی این شهرستان می باشند. ضمن اینکه آلوچه وحشی، گوجه سبز، سیب زمینی، کیوی، ازگیل و خرمالو نیز در آن تولید می شود.

چطور به رودسر برویم؟

دسترسی هوایی به رودسر از طریق فرودگاه رشت یا رامسر صورت می گیرد و پروازهای منظمی بصورت روزانه از تهران و بالعکس وجود دارد. همچنین از بعضی شهرهای بزرگ مانند مشهد و بندرعباس هم می توانید به رشت پرواز کنید و سپس به رودسر بروید.

رودسر در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران می توانید از دو مسیر قزوین-رشت و همچنین چالوس-رشت به شهر رودسر برسید. از تهران تا رودسر از مسیر قزوین حدود شش ساعت رانندگی دارید.

اتوبوس به شهرهای مختلف استان گیلان مانند رودسر از تهران و بسیاری از دیگر شهرها بصورت روزانه و منظم در جریان است و مشکلی از لحاظ سفر با اتوبوس به رودسر نخواهید داشت.

قطار تهران رشت و بالعکس اخیرا افتتاح شده و مسیر بسیار زیبایی هم دارد. برای سفر ریلی به رشت می توانید قطار زندگی یا فدک را انتخاب کنید و سپس از آنجا خود را به رودسر برسانید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی