راهنمای سفر به ماسال

راهنمای سفر به ماسال

اطلاعات کلی

ماسال یکی از شهرهای غرب استان گیلان است که در دامنه کوههای سرسبز تالش قرار گرفته و در مسیر ییلاقات غرب گیلان قرار دارد. مردم این شهر به زبان تالشی سخن می‌گویند. معنی کلمه ماسال کوه وار یا کنار کوه یا دارای کوه است، که از کلماتی مانند مسال، مازال و… گرفته شده‌ است. شهر ماسال در کنار رودخانه خالکایی واقع است، که این رودخانه از قله مرتفع شاه‌معلم ماسال سرچشمه می‌گیرد پس از طی ۴۰ کیلومتر از درون شهر ماسال گذر می‌نماید. ییلاق اولسبلنگاه یکی از ییلاقات معروف و توریستی این منطقه است که هر ساله میزبان خیل عظیم مسافران از سراسر ایران است.

چطور به ماسال برویم؟

دسترسی به ماسال از طریق رشت امکان پذیر است و برای سفر هوایی به ماسال ابتدا باید خودتان را به فرودگاه سردار جنگل رشت برسانید و از آنجا از طریق مسیر جاده ای به ماسال برسید.

دسترسی جاده ای مناسبی به ماسال وجود دارد و در راه رسیدن به ماسال از جاده های بسیار زیبایی عبور خواهید کرد. از رشت از مسیر صومعه سرا می توانید به ماسال بروید و از انزلی هم مسیر پونل را انتخاب کنید.

اتوبوس به شهرهای مختلف استان گیلان و شهر ماسال از تهران و بسیاری از دیگر شهرها بصورت روزانه و منظم در جریان است و مشکلی از لحاظ سفر با اتوبوس به ماسال نخواهید داشت.

مسیر ریلی به ماسال وجود ندارد و باید از وسایل نقلیه دیگر برای دسترسی به این شهر استفاده کنید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی