استان گلستان

استان گلستان از استان های شمالی ایران است. این استان بخشی از استان مازندران بوده که در سال ۱۳۷۶ به صورت استانی مستقل به نام استان گلستان درآمد و گرگان به عنوان مرکز آن انتخاب شد. بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان استان گلستان گرگان است. استان گلستان در بین استان های سمنان، مازندران و خراسان شمالی واقع شده است و هم مرز با کشور ترکمنستان است. گلستان، استانی سرسبز با آب و هوایی معتدل است. بخش هایی از رشته کوه البرز شرقی از سمت غرب به شرق استان کشیده است و هر چه به سمت شرق می رویم از ارتفاع کوه ها کاسته می شود.

استان گلستان آب وهوایی معتدل و نیمه مرطوب دارد اما هر چه به قسمت های شمالی و مرز این استان با ترکمنستان نزدیک می شویم، آب وهوای آن گرم و خشک می شود. بهارهایی خنک و معتدل، تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد همراه با بارش برف و باران را در این استان تجربه خواهید کرد. در حالی که به دلیل نوع طبیعت و آب وهوای استان گلستان در هر فصلی از سال می توان به آن سفر کرد، بهترین زمان سفر به این استان، پاییز و بهار است.

از جاذبه های گردشگری این استان می توان به پارک جنگلی ناهار خوران، روستای زیارت، تپه هزار پیچ، کاخ موزه گرگان، برج گرگان و جنگل رنگو و گلاره اشاره کرد.

مکان استان گلستان روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
7
جاذبه و دیدنی برای دیدن
5
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان گلستان

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی