استان ایلام

استان ایلام یکی از استان های کشور ایران است که در غرب این کشور و در ناحیه ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته است. ایلام از استان های کمابیش جنگلی ایران است. شمال استان دارای اقلیم کوهستانی است اما در جنوب این استان دشت های وسیع وجود دارد. مرکز این استان شهر ایلام است. استان ایلام از غرب با کشور عراق، از جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان و از شمال با استان کرمانشاه همسایه است. استان ایلام دارای ده شهرستان با عناوین آبدانان، ایلام، ایوان، بدره، دره شهر، دهلران، چرداول، ملکشاهی و مهران و سیروان است.

شهر ایلام مرکز استان ایلام شهری است که اطراف آن توسط کوه ها احاطه و همچنین در ارتفاعات جنگلی واقع شده و آب هوایی معتدل کوهستانی بهاری دارد. ایلام جاذبه های تاریخی بسیاری نظیر قلعه والی ایلام، کاخ فلاحتی، قلعه اسماعیل خان، طاق شیرین و فرهاد و بسیاری مناطق دیدنی تاریخی دیگر دارد و همچنین این شهر به دلیل اینکه در منطقه کوهستانی قرار دارد، از جاذبه های طبیعی زیادی نیز برخوردار است.

سفر به ایلام بصورت هوایی امکان پذیر است. ایلام فرودگاه دارد و روزانه پروازهای متعددی از تهران و شهرهای بزرگ ایران به ایلام و بالعکس برقرار می باشد. همچنین سفر به ایلام با وسیله نقلیه شخصی هم از دیگر گزینه ها است. برای رسیدن به ایلام از تهران باید از ساوه، همدان و کرمانشاه عبور کنید و حدود 9 ساعت رانندگی با ماشین شخصی انتظار شما را می کشد. ایلام ایستگاه قطار ندارد و در حال حاضر دسترسی ریلی به ایلام مقدور نیست.

مکان استان ایلام روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
4
جاذبه و دیدنی برای دیدن
0
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان ایلام

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی