راهنمای سفر به ایلام

راهنمای سفر به ایلام

اطلاعات کلی

شهر ایلام، مرکز استان ایلام، کوچکترین استان کشورمان است. استان ایلام از غرب با کشور عراق، از جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان و از شمال با استان کرمانشاه همسایه‌ است. شهر ایلام در شمال غربی استان قرارگرفته و با شهرستان‌ های ایوان، ملکشاهی، سیروان و چرداول، دره‌شهر و نیز مهران همسایه است. شهرستان ایلام از غرب به کشور عراق محدود می‌شود و یکی از شهرهای مرزی ماست.

ایلام شهری است که اطراف آن توسط کوه ها احاطه و همچنین در ارتفاعات جنگلی واقع شده و آب هوایی معتدل کوهستانی بهاری دارد. ایلام جاذبه های تاریخی بسیاری نظیر قلعه والی ایلام، کاخ فلاحتی، قلعه اسماعیل خان، طاق شیرین و فرهاد و بسیاری مناطق دیدنی تاریخی دیگر دارد و همچنین این شهر به دلیل اینکه در منطقه کوهستانی قرار دارد، از جاذبه های طبیعی زیادی نیز برخوردار است.

چطور به ایلام برویم؟

ایلام فرودگاه دارد و روزانه پروازهای متعددی از تهران و شهرهای بزرگ ایران به ایلام و بالعکس برقرار می باشد.

برای رسیدن به ایلام از تهران باید از ساوه، همدان و کرمانشاه عبور کنید و حدود 9 ساعت رانندگی با ماشین شخصی انتظار شما را می کشد.

بلیط اتوبوس به ایلام از تهران و بعضی دیگر از شهرهای بزرگ کشور بصورت روزانه برقرار است. برای سفر از تهران بلیط را می توانید از پایانه غرب یا آزادی تهیه کنید.

در حال حاضر دسترسی ریلی به ایلام وجود ندارد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی