راهنمای سفر به بهبهان

راهنمای سفر به بهبهان

اطلاعات کلی

بهبهان یکی از شهرهای استان خوزستان است که در در جنوب شرقی این استان قرار گرفته و حدود 200 هزار نفر جمعیت دارد. آب و هوای بهبهان، نیمه‌بیابانی یا کوهپایه‌ای است و حداکثر دمای بهبهان به بیش از ۵۰ درجه در تیر و مرداد و حداقل دمای آن به کمتر از صفر درجه در اواخر آذر و دی می‌رسد.
 
دیوار و خندق اطراف شهر، مجموعهٔ ارجان، نبردگاه آریوبرزن در کوه‌های تنگ تکاب، کتیبهٔ تنگ‌تکاب، بقعهٔ بشیرنذیر (مقبرهٔ دو برادر یهودی)، نارین قلعه (تخریب شده)، قبرستان و روستای تاریخی تل چگاه زیدون، مسجد جامع و راسته‌بازار، مقوم (از بین رفته)، آب‌انبار و برکه‌ها، عمارت کلاه‌فرنگی (تخریب شده)، مجموعهٔ بکان (پل، حمام)، پل خیری مح‌خان (خیرآباد)، قلعه مدرسه (خیرآباد)، قلعه گلاب (زیدون)، برج‌های رضاخانی، خرابه‌های کلگه‌زار و کتیبهٔ تنگ سروک از دیدنی ها و آثار تاریخی بهبهان است.
 

چطور به بهبهان برویم؟

بهبهان فرودگاه ندارد و در حال حاضر برای دسترسی به بهبهان بصورت هوایی می توانید به اهواز پرواز کنید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به بهبهان بروید.

از تهران مسیر جاده ای مناسب اما تقریبا طولانی برای رسیدن به بهبهان پیش روی شما قرار دارد و با اتومبیل شخصی حدود 1000 کیلومتر راه در پیش خواهید داشت که 12 ساعت طول می کشد.

ممکن است بلیط اتوبوس مستقیم به بهبهان وجودنداشته باشد. هر روز از تهران به مقصد ماهشهر یا اهواز چندین نوبت اتوبوس حرکت می کند. این شهرها به بهبهان دسترسی مناسبی دارند.

در حال حاضر دسترسی ریلی به بهبهان وجود ندارد. می توانید با قطار خود را به اهواز برسانید و از آنجا به بهبهان بروید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی