استان خوزستان

استان خوزستان استانی در جنوب غربی ایران است، که بر کرانهٔ خلیج فارس قرار دارد و مرکز تولید نفت و گاز ایران به شمار می آید و پنجمین استان پرجمعیت کشور محسوب می شود. شهر اهواز، مرکز استان خوزستان است. خوزستان از شمال به لرستان و ایلام می رسد و از شرق به چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد. همسایه ی جنوبی آن استان بوشهر است و عراق در غرب این محدوده واقع شده است. خوزستان در شمال کوه های برف گیر دارد و از جنوب به آب های خلیج فارس می رسد. تعدادی از شهرهای استان خوزستان آب وهوای نیمه بیابانی دارند و بعضی دیگر نیمه گرم هستند. اوایل پاییز تا اواخر فروردین زمان مناسبی برای سفر به این استان به نظر می رسد.

شهر اهواز مرکز استان خوزستان یکی از کلان شهرهای ایران است. استان خوزستان دیدنیهای بسیاری دارد که از میان آنها می توان به کاخ آپادانا شوش، قلعه سلاسل شوشتر، زیگورات جغازنبیل، سازه های آبی شوشتر و رود کارون اشاره کرد. همچنین در این استان اقامتگاههای خوب زیادی مانند هتل پارس اهواز، هتل نادری اهواز، هتل پارسیان آزادی آبادان، هتل کاروانسرای آبادان وجود دارد و از نظر اقامتی مشکلی نخواهید داشت.

برای سفر به این استان می توانید خود را بصورت هوایی به اهواز برسانید و از آنجا به دیگر مناطق استان سفر کنید. دسترسی به اهواز از طریق فرودگاه این شهر امکان پذیر است و بصورت روزانه پروازهای متعددی از تهران به اهواز برقرار است. همچنین اهواز به دلیل موقعیت خاص خود دسترسی جاده ای مناسبی دارد و از طریق بزرگراه های متعدد از شهرهای شوشتر، ماهشهر و آبادان می توانید به اهواز برسید. مسیر قطار تهران - اهواز هم یکی از پرتردد ترین مسیرهای ریلی کشور است و روزانه بیشتر از 10 قطار در این مسیر رفت و آمد می کند.

مکان استان خوزستان روی نقشه
5
مقصد و شهر برای رفتن
26
جاذبه و دیدنی برای دیدن
20
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی