راهنمای سفر به شوشتر

راهنمای سفر به شوشتر

اطلاعات کلی

شوشتر در استان خوزستان واقع شده است. این شهر دارای تاریخ و تمدنی کهن است و زبان بیشتر مردم فارسی با لحجه شوشتری است. شوشتر تا ابتدای دوره پهلوی مرکز استان خوزستان بوده و به پایتخت سازه های آبی جهان مشهور است. سازه های آبی شوشتر یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری شناخته شده در جهان و جزو آثار ثبت شده یونسکو است و سالانه هزاران توریست خارجی را به سمت خود می کشاند. این شهر در دامنه کوه های زاگرس قرار دارد.

شوشتر از شمال به گتوند دسترسی دارد. شرق شوشتر مسجد سلیمان است. غرب شوشتر به دزفول می رسد و جنوب شوشتر به کلان شهر اهواز دسترسی دارد. از نظر آب و هوا شوشتر دارای زمستان و پاییزی مدیترانه ای بوده و فضای سرسبز آن از پایان زمستان تا آغازه های بهار بسیار زیبا است. این شهر با زیست بوم زیبای جلگه ای-کوهپایه ای و کوهستانی خود در سراسر سال و به ویژه در روزهای نوروز پذیرای شمار بسیاری از گردشگران است. گرم ترین و سردترین ماه های سال این شهر به ترتیب تیر و دی می باشند.

چطور به شوشتر برویم؟

شوشتر در حال حاضر فرودگاه ندارد اما دو فرودگاه در نزدیکی این شهر قرار دارد. می توانید به فرودگاه اهواز بروید که 90 کیلومتر با شوشتر فاصله دارد یا به فرودگاه دزفول پرواز کنید که در 60 کیلومتری شوشتر قرار دارد.

شوشتر در مسر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران حدود 750 کیلومتر فاصله دارد. از تهران باید به قم، اراک، خرم اباد، اندیمشک و دزفول بروید و سپس به شوشتر برسید و حدود 8 ساعت و نیم رانندگی خواهید داشت.

اتوبوس به شوشتر به راحتی در دسترس است و پایانه جنوب (خزانه) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به شوشتر دارد. همچنین اتوبوس از بعضی شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

شهر شوشتر به خط راه‌ آهن سراسری متصل نیست اما می‌توانید از طریق راه‌ آهن تهران-دزفول به نزدیکی شهر شوشتر برسید و سپس از آنجا با طی مسیر کوتاهی به شوشتر سفر کنید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی