استان کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان های لر نشین کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و سرزمینی نسبتا مرتفع و کوهستانی است که پیش تر بخشی از شهرستان کازرون بوده است. از سوغات استان کهگیلویه و بویر احمد می توان به گردو، عسل طبیعی، ماهی قزل آلا و مرکبات اشاره کرد. استان کهگیلویه و بویراحمد از شمال با استان چهار محال و بختیاری، از جنوب با استان های فارس و بوشهر، از شرق با استان های اصفهان و فارس و از غرب با استان خوزستان همسایه است.

یاسوج که در بخش سردسیری استان قرار گرفته است، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است و ساکنان آن را لرهای ایل بویراحمد تشکیل می دهند. طبیعت زیبا و وحشی و آثار تاریخی فراوان از دیدنی های این شهر است. ارتفاعات برف گیر این شهرستان در زمستان ها مقصد گردشگران و دوست داران ورزش های زمستانی و آبشارها و رودهای خروشان آن مهم ترین جاذبه برای گردشگران در فصل تابستان است. پیست اسکی دنیا، چشمه میشی، بلاد شاپور، پارک جنگلی یاسوج و پارک ملی دنا تنها تعدادی از دیدنیها و جاذبه های این شهر هستند.

برای مسافرت به این استان یکی از بهترین گزینه ها استفاده از هواپیما است. با هواپیما بسادگی می توانید خود را به شهر یاسوج برسانید و از آنجا به دیگر شهرهای استان دسترسی داشته باشید. بلیط هواپیما تهران یاسوج را می توانید تقریبا در تمام روزهای هفته پیدا کنید. فرودگاه یاسوج روزانه پروازهای متعددی به تهران و شهرهای بزرگ ایران و بالعکس دارد. همچنین یاسوج در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و می توانید با اتومبیل شخصی به یاسوج بروید. اگر از تهران می خواهید به یاسوج بروید در نظر داشته باشید حدود 9 ساعت رانندگی در انتظار شماست. در حال حاضر دسترسی ریلی به یاسوج وجود ندارد.

مکان استان کهگیلویه و بویراحمد روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
7
جاذبه و دیدنی برای دیدن
1
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی