استان لرستان

استان لرستان از استان های غربی ایران است و سیزدهمین استان کشور از نظر جمعیت می باشد. از اهمیت تاریخی آن همین بس، که در موزه ملی ایران، تنها استانی است که یک بخش از چهار بخش موزه را به خود اختصاص داده است. لرستان با استان های همدان و مرکزی از شمال، اصفهان از شرق، خوزستان از جنوب و کرمانشاه و ایلام از غرب همسایه است. مرز باریکی در جنوب شرقی نیز آن را به استان چهارمحال و بختیاری وصل می کند. آب و هوای استان متغیر است و آن را چهارفصل می نامند. به عنوان مثال وقتی شمال لرستان برفیست، در جنوب آن هوایی بارانی و نه چندان سرد حکمفرمایی می کند. خرم آباد که مرکز این استان است آب و هوایی معتدل دارد، بهار از اسفند آغاز می شود و تابستانی زودرس دارد که از اردیبهشت پدیدار می شود. بهار و مخصوصا اردیبهشت از بهترین زمان های سفر به این استان است.

خرم اباد مرکز استان لرستان است و جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی متعددی در سطح این شهر وجود دارد که از آن جمله می توان به فلک الافلاک، مناره آجری، پل شاپوری، گرداب سنگی، سنگ نبشته، آرامگاه باباطاهر و دریاچه کیو اشاره کرد به طوری که این شهر برای نخستین بار در ایران از سوی دفتر منطقه ای سازمان ملل به عنوان یک شهر نمونه گردشگری انتخاب شده است.

اگر قصد برنامه ریزی برای مسافرت به استان لرستان را دارید می توانید برای رسیدن به این استان با هواپیما خود را به خرم آباد برسانید. خرم آباد فرودگاه دارد و روزانه پروازهای متعددی از تهران و شهرهای بزرگ ایران به این شهر و بالعکس برقرار می باشد. همچنین خرم اباد مسیر جاده ای مناسبی دارد و از تهران حدود 500 کیلومتر فاصله دارد. برای رسیدن به خرم آباد حدود 6 ساعت رانندگی با وسیله نقلیه شخصی در انتظار شماست. در حال حاضر دسترسی ریلی به خرم اباد وجود ندارد.

مکان استان لرستان روی نقشه
2
مقصد و شهر برای رفتن
15
جاذبه و دیدنی برای دیدن
4
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی