راهنمای سفر به بروجرد

راهنمای سفر به بروجرد

اطلاعات کلی

بروجرد مرکز شهرستان بروجرد، دومین شهر پرجمعیت استان لرستان و سی و سومین شهر پرجمعیت ایران است. این شهر در شمال دشتی حاصلخیز به نام سیلاخور قرار گرفته و قله‌های مرتفع گرین از مجموعه رشته کوههای زاگرس مانند نواری شمال غربی تا جنوب شرقی آن را در بر گرفته‌اند و سرابهای دائمی متعددی که از دامنه این کوهها جاری است در اقتصاد منطقه و توسعه شهر بروجرد نقش اساسی داشته‌اند.

شهرهای ملایر و نهاوند در استان همدان، شازند در استان مرکزی و نیز خرم‌آباد و الشتر در مجاورت بروجرد قرار دارند. از گذشته‌های دور، این شهر دارای موقعیت ویژه ارتباطی بوده‌است. قرارگیری بر سر شاهراه تهران - جنوب یکی از عوامل رونق اقتصادی شهر به شمار می‌رود.

جمعیت شهر بروجرد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ خورشیدی مرکز آمار ایران ۲۴۰،۶۵۴ نفر گزارش شده‌است. مردم بروجرد به عنوان بخشی از مردم لر با گویشی از زبان لری به نام گویش بروجردی سخن می‌گویند و این شهر یکی از مراکز مهم زبان لری است.

چطور به بروجرد برویم؟

بروجرد فرودگاه ندارد و نزدیکترین فرودگاه به این شهر فرودگاه اراک است که در 100 کیلومتری بروجرد قرار دارد.

بروجرد در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به این شهر استفاده از ماشین است. از مسیر قم، اراک با 4 ساعت و نیم رانندگی می توانید به بروجرد برسید.

اتوبوس به بروجرد به راحتی در دسترس است و پایانه جنوب و پایانه بیهقی (آرژانتین) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به بروجرد دارند. همچنین اتوبوس از بعضی شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

در حال حاضر دسترسی ریلی به بروجرد وجود ندارد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی