راهنمای سفر به آمل

اطلاعات کلی

آمل یکی از شهرهای زیبا و سرسبز استان مازندران است. شهرستان آمل در مرکز استان مازندران قرار دارد و از شمال به شهرستان محمودآباد، از شمال شرق به شهرستان فریدون‌کنار، از شرق به شهرستان بابل، از غرب به شهرستان نور و از جنوب به استان تهران محدود می‌شود. مرکز این شهرستان شهر آمل است. قله دماوند به عنوان بلندترین قله آتشفشانی آسیا در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد. بخش زیادی از مساحت شهرستان آمل به علت قرارگرفتن در سواحل جنوبی دریای خزر و آب و هوای خاص منطقه جنگلی است. جنگل بلیران، پرن ، الیمستان، هلومسر، پارک جنگلی میرزا کوچک‌خان، پارک جنگلی امامزاده عبدالله و جنگل زیارو معروف‌ترین بخشهای جنگلی آمل هستند.

چطور به آمل برویم؟

برای سفر هوایی به آمل باید از فرودگاه ساری استفاده کنید، این فرودگاه نزدیک‌ ترین فرودگاه به آمل است و روزانه پروازهای متعددی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به این فرودگاه انجام می شود.

آمل در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران حدود 194 کیلومتر فاصله دارد. از تهران می توانید از مسیر پردیس به رودهن و آمل برسید و حدود 3 ساعت رانندگی خواهید داشت.

اتوبوس به آمل به راحتی در دسترس است و پایانه شرق (تهرانپارس) و بیهقی (آرژانتین) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به آمل دارند. همچنین اتوبوس از بعضی شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

نزدیک‌ ترین ایستگاه راه‌آهن با آمل، ایستگاه قائم‌ شهر است.فاصله ایستگاه راه‌آهن قائم‌ شهر تا مرکز شهر آمل حدود 60 کیلومتر است. سفر ریلی از تهران تا قائم‌ شهر حدود 6 ساعت زمان می‌برد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی