استان مازندران

استان مازندران به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه های جنوبی دریای خزر قرار دارد و هم مرز با استان های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. این استان یکی از پرجمعیت ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. آب و هوای مازندران با توجه به وجود دریا، کوه و جنگل به دو نوع معتدل مرطوب و کوهستانی تقسیم می شود و معمولا در پاییز و زمستان بارانی است.

استان مازندران بدلیل طبیعت بکر و سرسبز و همچنین آب و هوای دلپذیر و البته نزدیکی به تهران همواره یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می شود. بلندترین کوه ایران، دماوند، در استان مازندران واقع شده است. این استان با استان های گلستان، سمنان و تهران همسایه است و از دریا به کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و آذربایجان راه دارد. ساری، بابلسر، رامسر، آمل، بهشهر، بابل، تنکابن، چالوس، کلاردشت، نوشهر و نور شهرهای مهم این استان هستند و هریک جاذبه های گردشگری منحصر بفردی دارند. هتل بام سبز رامسر و کلبه‌های جنگلی آن در ارتفاعی حدود هفتصد متر بالاتر از دریا، هتل سالاردره ساری، هتل هایت نمک آبرود در چالوس و هتل آزادی در رامسر چند نمونه از هتلهای استان هستند.

اگر قصد سفر به مازندران را دارید بصورت هوایی می توانید خود را به بعضی از شهرهای این استان مانند رامسر، نوشهر و ساری برسانید. شهرهای ساری، نوشهر و رامسر دارای فرودگاه است و پرواز به این شهرها از طریق فرودگاه های کشور خصوصا تهران بصورت روزانه امکان پذیر است. همچنین مسیر دسترسی به مازندران از طریق جاده معروف چالوس و همچنین اتوبان قزوین رشت و در ادامه مسیر استان مازندران امکان پذیر است. برای دوستداران سفر با قطار، ریل راه آهن در استان مازندران از قائمشهر و ساری می گذرد. بنابراین می تواین با قطار خود را به این شهرها برسانید.

مکان استان مازندران روی نقشه
9
مقصد و شهر برای رفتن
37
جاذبه و دیدنی برای دیدن
47
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی