راهنمای سفر به رامسر

راهنمای سفر به رامسر

اطلاعات کلی

رامسر یکی از شهرهای سرسبز و زیبای مازندران و شرقی ترین شهر این استان است بطوریکه اگر از سمت گیلان به سمت مازندران در حرکت باشید، اولین شهری است که به آن وارد می شوید. این شهر قبلا جزئی از شهرستان تنکابن بوده که در سال ۱۳۶۴ طبق تقسیمات جدید کشوری از این شهرستان جدا شده‌ است. رامسر از سمت غرب با چابکسر و سرولات همسایه است، شمال رامسر دریا است، شرق رامسر، سادات شهر، کتالم و چالکرود است و جنوب رامسر مناطق روستایی و کوهستان های سرسبز است.

رامسر دارای جاذبه های گردشگری و دیدنیهای فراوانی است که از میان آنها می توان به تلکابین رامسر، کاخ رامسر، روستای توریستی جواهرده، قلعه مارکوه، جنگلهای دالخانی، سد میجران و موزه مردم شناسی رامسر اشاره کرد. همچنین بدلیل توریستی بودن این شهر، اقامتگاههای خاص و زیبایی همچون هتل بام رامسر و هتل بزرگ رامسر، میزبان مسافران این شهر هستند.

چطور به رامسر برویم؟

رامسر فرودگاه دارد و پروازهای متعددی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به این شهر بصورت روزانه در حال انجام است.

رامسر در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از سمت استان گیلان با استفاده از جاده ساحلی می توان به این شهر رسید. برای رسیدن به رامسر از تهران از جاده چالوس هم حدود 5 ساعت رانندگی در انتظار شماست.

بلیط اتوبوس به رامسر از تهران و بعضی دیگر از شهرهای بزرگ کشور بصورت روزانه برقرار است. برای سفر از تهران بلیط را می توانید از پایانه غرب یا آزادی تهیه کنید.

دسترسی ریلی به این شهر هنوز وجود ندارد و نزدیکترین ایستگاه قطار در شهر قائمشهر است که 230 کیلومتر با رامسر فاصله دارد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی