راهنمای سفر به ساری

راهنمای سفر به ساری

اطلاعات کلی

شهر ساری یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای شمال ایران و پایتخت پیشین ایران، مرکز استان مازندران و شهرستان ساری است. این شهر پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر استان مازندران و از بزرگترین شهرهای شمال کشور به‌شمار می‌رود و همچنین یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران محسوب می گردد. ساری به دلیل قرار گرفتن در شاهراه مسیر ارتباطی شرق به مرکز ایران از اهمیت خاصی برخوردار است. این شهر از شمال به دریای خزر و از جنوب نیز به جنگل و رودخانه ختم می‌شود. همچون سایر شهرهای شمالی، ساری از تولیدکنندگان مرکبات و یکی از قطب‌های تولید برنج و فرآورده‌های دامی کشور است. همچنین شرکت چوب و کاغذ مازندران، از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده کاغذ در خاورمیانه، در ساری قرار دارد.

شرایط آب و هوایی شهر ساری مطابق با موقعیت جغرافیایی این شهر با برخورداری از کوه، جنگل و دریا همواره معتدل و مرطوب می باشد و در مقایسه با دیگر شهرهای مازندران هوای ملایم تری را شامل می باشد. این شهر در تابستان‌ ها معتدل و مرطوب  و در زمستان‌ ها تقریبا سرد و خشک است. شهر ساری نسبت به سایر شهرهای مازندران آب و هوای معتدل ‌تری دارد. ساری از سمت شمال به خزر آباد و سپس دریا دسترسی دارد. غرب ساری قائمشهر است. اگر اگر ساری به سمت شرق برویم به نکا، رستمکلا و سپس بهشهر می رسیم. همچنین در جنوب ساری هم مناطق روستایی و جنگلی قرار دارد.

چطور به ساری برویم؟

ساری فرودگاه دارد و پروازهای متعددی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به این شهر بصورت روزانه در حال انجام است و بسادگی می توانید به ساری پرواز کنید.

ساری در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران حدود 280 کیلومتر فاصله دارد. از تهران می توانید از مسیر پردیس به فیروزکوه، پل سفید، قائم شهر و سپس به ساری برسید و حدود 4 ساعت رانندگی خواهید داشت.

اتوبوس به ساری به راحتی در دسترس است و پایانه شرق (تهرانپارس) و بیهقی (آرژانتین) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به ساری دارند. همچنین اتوبوس از بعضی شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

ساری ایستگاه قطار دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-ساری تقریبا هر روز قابل خریداری است.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی