راهنمای سفر به نوشهر

راهنمای سفر به نوشهر

اطلاعات کلی

نوشهر یکی از شهرهای ساحلی و زیبای استان مازندران است که در نزدیکی شهر چالوس قرار دارد. از نظر آب و هوا، نوشهر بدلیل واقع شدن در کنار دریا، دارای آب و هوای مرطوب و شرجی در تابستانها است. در پاییز و زمستان نیز مانند همه بیشتر شهرهای مازندران بارندگی فراوان و روزهای ابری طولانی داریم. نوشهر از سمت شرق به چالوس دسترسی دارد، غرب نوشهر بند پی و چلندر است. شمال نوشهر تماما دریا است و جنوب نوشهر مناطق روستایی و کوهستانی قرار دارد.

از جاذبه های طبیعی و توریستی نوشهر می توان به پارک جنگلی سیسنگان، رودخانه و پل خیرود، رودخانه و پل گردکل، رودخانه و پل کورکرودسر و بسیاری رودخانه های کوچک و بزرگ دیگر، آبشار چلندر و روستای زیبای حیرت اشاره کرد. همچنین بدلیل نزدیکی به چالوس، کلیه دیدنیها و جاذبه های گردشگری چالوس بسادگی در دسترس است.

چطور به نوشهر برویم؟

نوشهر فرودگاه دارد و پروازهای متعددی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به این شهر بصورت روزانه در حال انجام است و بسادگی می توانید به نوشهر پرواز کنید.

دسترسی جاده ای مناسبی به نوشهر وجود دارد. از تهران از دو مسیر جاده زیبای چالوس و همچنین اتوبان قزوین-رشت و در ادامه به سمت مازندران می توانید خود را به نوشهر برسانید که البته مسیر جاده چالوس بسیار پرطرفدارتر است.

اتوبوس به نوشهر به راحتی در دسترس است و پایانه غرب (آزادی) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به نوشهر دارند. همچنین اتوبوس از بعضی شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

نوشهر در حال حاضر ایستگاه قطار ندارد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی