راهنمای سفر به بابلسر

راهنمای سفر به بابلسر

اطلاعات کلی

بابلسر یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران، در شمال ایران، بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان بابلسر است. از نظر آب و هوایی بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی، این شهر یکی از معتدل ترین شهرهای ایران است و تابستانهای نه چندان گرم و زمستانهای خنک دارد.

شرق بابلسر، فریدونکنار قرار دارد که یکی دیگر از شهرهای بزرگ استان مازندران است. غرب بابلسر به بهنمیر و گلشهر دسترسی دارد. شمال بابلسر تماما دریا است و جنوب بابلسر به شهر بابل می رسد. بابلرود از میان شهر بابلسر می گذرد. وجود این رودخانه یکی از دلایل جذابیت این شهر در میان شهرهای مازندران برای گردشگران و حتی خود مازندرانی ها است. چرا که هیچ کدام از رودهای جاری در استان مازندران امکانات رفاهی مشابه بابلرود (مانند قایق های تفریحی و…) را ندارند و خصوصاً مناظر شب آن بسیار زیبا و آرامبخش است. این رود یکی از رودخانه های مهم شمال کشور است که از بلندی های البرز در سوادکوه سر چشمه گرفته و با عبور از شهرستان بابل، در بابلسر به دریا می ریزد و شهر بابلسر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می کند.

یکی از مکان های مهم گردشگری در بابلسر، اسکله ساحلی آن است که هر ساله شمار زیادی از مسافران را به خود جذب می کند. البته این اسکله جنبه تجاری ندارد و بیشتر به عنوان یکی از مکان های گردشگری مورد استقبال قرار می گیرد. همچنین در این اسکله، از سنگهایی به عنوان موج شکن بهره گرفته شده است که در نوع خود بسیار زیبا می باشد. یکی از دلایل بهره گیری از این موج شکن ها، جلوگیری از نفوذ آب در بخشی از منطقه و پارک نزدیک آن می باشد.

چطور به بابلسر برویم؟

برای سفر هوایی به بابلسر باید از فرودگاه ساری استفاده کنید، این فرودگاه نزدیک‌ ترین فرودگاه به بابلسر است. هرچند بابلسر درگذشته فرودگاه اختصاصی داشته و در فاصله 4 کیلومتری از شهر واقع شده، اما امروزه فعالیت نمی‌کند.

بابلسر در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران حدود 240 کیلومتر فاصله دارد. از تهران می توانید از مسیر پردیس به رودهن، آمل و سپس به بابلسر برسید و حدود 4 ساعت رانندگی خواهید داشت.

اتوبوس به بابلسر به راحتی در دسترس است و پایانه بیهقی (آرژانتین) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به بابلسر دارند. همچنین اتوبوس از بعضی شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

نزدیک‌ ترین ایستگاه راه‌آهن با بابلسر، ایستگاه قائم‌ شهر است.فاصله ایستگاه راه‌آهن قائم‌ شهر تا مرکز شهر بابلسر حدود 40 کیلومتر است. سفر ریلی از تهران تا قائم‌ شهر حدود 6 ساعت زمان می‌برد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی