راهنمای سفر به محمود آباد

راهنمای سفر به محمود آباد

اطلاعات کلی

محمودآباد یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران است که از قدیم بخاطر تفرجگاههای ساحلی، فضای سرسبز و ویلاهای خاص خود معروف بوده است. محمودآباد یکی از شهرهای توریستی شمال است که سالانه پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور می باشد. از نظر موقعیت جغرافیایی، در شمال محمودآباد دریا قرار دارد. جنوب محمودآباد مناطق جنگلی و روستایی سرسبز است. شرق آن به دریاسر و سرخرود می رسد و غرب محمودآباد، ایزدشهر، رستم رود و درنهایت شهرستان نور است.

از جاذبه های گردشگری و دیدنی های محمودآباد می توان به ساحل سرخ رود، تالاب و آب بندان سرخ رود، جنگل روستای اهلم، جنگل بونده، پارک جنگلی تشبندان، پارک جنگلی طاهباز، روستای لاویج و پارک ملت محمودآباد اشاره کرد. در این شهر، جاذبه هیا تاریخی نظیر سقانفارهای عبدالله آباد و گلیرد و تپه‎ های باستانی سرخ‌رود نیز قرار دارد.

هوای منطقه محمود آباد مانند سایر شهرستان های مازندران معتدل و مرطوب بوده و بدلیل ساحلی بودن در فصل تابستان بسیار شرجی است. محمودآباد از شهرهای جلگه ی جنوب دریای کاسپین دارای زمین‌های شالیزار حاصلخیزی است. به جرات می‌توان گفت محمودآباد یکی از قطب‌های تولید برنج با کیفیت معطر و خوش‌پخت در شمال ایران می‌باشد.

چطور به محمود آباد برویم؟

برای سفر هوایی به محمودآباد باید از فرودگاه ساری استفاده کنید، این فرودگاه نزدیک‌ ترین فرودگاه به محمودآباد است و روزانه پروازهای متعددی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به این فرودگاه انجام می شود.

محمودآباد در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران حدود 215 کیلومتر فاصله دارد. از تهران می توانید از مسیر پردیس به رودهن و سپس آمل به محمودآباد برسید و حدود 4 ساعت رانندگی خواهید داشت.

اتوبوس به محمودآباد به راحتی در دسترس است و پایانه شرق (تهرانپارس) و بیهقی (آرژانتین) در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به محمودآباد دارند. همچنین اتوبوس از بعضی شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

نزدیک‌ ترین ایستگاه راه‌آهن با محمودآباد، ایستگاه قائم‌ شهر است. فاصله ایستگاه راه‌آهن قائم‌ شهر تا مرکز شهر محمودآباد حدود 75 کیلومتر است. سفر ریلی از تهران تا قائم‌ شهر حدود 6 ساعت زمان می‌برد.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی