استان قزوین

استان قزوین در بخش شمال غربی کشور واقع شده است و با دارا بودن تنها ۱ درصد از مساحت کشور نزدیک به ۸ درصد در اقتصاد و تولیدات ایران نقش دارد. شهرستان های قزوین، تاکستان، بوئین زهرا، آبیک، شهرستان البرز و شهرستان آوج شهرستان های این استان هستند. استان قزوین از شمال به رشته کوه های البرز می رسد و با استان های گیلان و مازندران همسایه است. این استان از سمت شرق به استان البرز می رسد و استان زنجان در غرب آن واقع شده است. استان های همدان و مرکزی نیز همسایه های جنوبی قزوین هستند.

مرکز استان قزوین شهر قزوین است. قزوین در زمان حکومت صفوی پایتخت ایران بوده است و به همین دلیل دارای اماکن و موزه های تاریخی بسیاری می باشد. قزوین از نظر تعداد اثر تاریخی رتبه نخست در ایران و سوم در جهان قرار دارد! از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری استان قزوین می توان به قلعه الموت، کاروانسرای سعد السلطنه، کاخ چهلستون قزوین، حمام قجر قزوین، حسینیه امینی ها و مسجد جامع قزوین اشاره کرد. همچنین هتل خانه سنتی بهروزی قزوین، یکی از خانه های تاریخی شهر قزوین است که بعد از بازسازی و آماده سازی، آماده ارائه خدمات اقامتی به مسافرانی است که دوست دارند اقامتشان در یکی از سنتی ترین و تاریخی ترین خانه های قزوین باشد و از طرفی می خواهند سرویس دهی مناسب یک هتل را دریافت کنند.

اگر قصد مسافرت به قزوین را دارید برای سفر هوایی پیشنهاد می کنیم به تهران پرواز کنید و از آنجا با تاکسی یا سواری (پایانه سواری آزادی) به قزوین بروید. قزوین در مسیر تقاطع بزرگراههای خوبی قرار دارد و دسترسی به قزوین با وسیله نقلیه شخصی بسادگی مقدور است. از تهران تا قزوین فقط 150 کیلومتر فاصله است و حدود یک و نیم ساعت راندگی در اتوبان دارید. همچنین قزوین ایستگاه قطار دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-قزوین همه روزه قابل خریداری است.

مکان استان قزوین روی نقشه
1
مقصد و شهر برای رفتن
11
جاذبه و دیدنی برای دیدن
10
هتل و اقامتگاه برای ماندن

مقاصد و شهرهای استان قزوین

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی