راهنمای سفر به سمنان

راهنمای سفر به سمنان

اطلاعات کلی

به نقل از ویکی پدیا سمنان یکی از شهرهای ایران، مرکز استان سمنان و شهرستان سمنان است. این شهر در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر در راه تهران به خراسان قرار گرفته است. آب و هوای آن خشک و معتدل است.

سمنان از سوی خاور با شهرهای دامغان شاهرود، از شمال به درجزین، مهدیشهر و شهمیرزاد و از باختر با سرخه همسایه است. در طول جغرافیایی ۵۳ درجه و ۲۳ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۵ درجه و ۳۴ دقیقه واقع شده و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا ۱۱۳۰ متر است. همچنین فاصله آن تا تهران ۲۱۶ کیلومتر است و به راه آهن سراسری تهران مشهد، متصل می‌باشد و دارای دو فرودگاه (یکی تجاری و دیگری نظامی) می‌باشد.

جمعیت شهرستان سمنان بر اساس نتایج سرشماری سال ۱۳۹۰ خورشیدی، برابر بر ۱۸۲٬۲۶۰ نفر که با این آمار، نود و پنجمین شهرستان بزرگ ایران است. شهر سمنان با ۱۵۳٬۶۸۰ نفر جمعیت، اولین شهر استان می‌باشد. نژاد مردم سمنان آریایی است و به زبان فارسی و زبان سمنانی سخن می‌گویند.

سمنان از گزینه‌های مهم برای انتقال پایتخت سیاسی کشور در سال ۱۳۹۲ بود.

چطور به سمنان برویم؟

سمنان فرودگاه دارد و روزانه چندین پرواز از تهران و بعضی از شهرهای ایران به این فرودگاه و بالعکس در جریان است.

مسیر جاده ای به سمنان بدلیل نزدیکی به تهران همواره یکی از محبوبترین روش های سفر به سمنان است. از تهران 350 کیلومتر با سمنان فاصله دارید و حدود 5 ساعت رانندگی خواهید داشت.

بلیط اتوبوس به سمنان از تهران و بعضی دیگر از شهرهای بزرگ کشور بصورت روزانه برقرار است. برای سفر از تهران به سمنان بلیط را می توانید از پایانه جنوب تهیه کنید.

سمنان ایستگاه قطار دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-سمنان بدلیل هم مسیر بودن با مشهد همه روزه قابل خریداری است.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی