استان سمنان

استان سمنان یکی از استان های مرکزی ایران است و از نظر مساحت هفتمین استان ایران است. این استان از سمت شمال به استان های خراسان شمالی، گلستان و مازندران، از جنوب به استان های خراسان جنوبی و اصفهان، از مشرق به استان خراسان رضوی و از مغرب به استان های تهران و قم دسترسی دارد. این استان هم اکنون دارای ۸ شهرستان، ۲۰ شهر، ۱۵ بخش و ۳۱ دهستان است و شهرستانهای این استان شامل سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدیشهر، سرخه، میامی و آرادان می باشد.

شهر سمنان مرکز استان سمنان است. این شهر در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر در راه تهران به خراسان قرار گرفته است. آب و هوای آن خشک و معتدل است. از جاذبه ها و مناطق دیدنی استان سمنان می توان به پارک ملی توران، جنگل ابر شاهرود، مسجد تاریخانه دامغان، دروازه ارگ سمنان، تپه حصار دامغان و آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی اشاره کرد. همچنین سمنان اقامتگاههای خوبی همچون هتل گوتکه مال سمنان، هتل جهانگردی سمنان، هتل دربند مهدیشهر و هتل جهانگردی دامغان را در خود جای داده است.

اگر قصد سفر به این استان را دارید می توانید با هواپیما خود را به مرکز استان یعنی شهر سمنان برسانید. سمنان فرودگاه دارد و روزانه چندین پرواز از تهران و بعضی از شهرهای ایران به این فرودگاه و بالعکس در جریان است. همچنین مسیر جاده ای به سمنان بدلیل نزدیکی به تهران همواره یکی از محبوبترین روش های سفر به سمنان است. از تهران 350 کیلومتر با سمنان فاصله دارید و حدود 5 ساعت رانندگی خواهید داشت. ضمنا سمنان ایستگاه قطار دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-سمنان بدلیل هم مسیر بودن با مشهد همه روزه قابل خریداری است.

مکان استان سمنان روی نقشه
3
مقصد و شهر برای رفتن
20
جاذبه و دیدنی برای دیدن
9
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی