راهنمای سفر به شاهرود

راهنمای سفر به شاهرود

اطلاعات کلی

شاهرود یکی از شهرهای استان سمنان و مرکز شهرستان شاهرود است. شاهرود بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود در حد فاصل دو نوع آب و هوای مرطوب و پرباران در شمال و کویری، در جنوب جای گرفته که آب و هوایی معتدل و مطلوب برای این شهر فراهم کرده‌است. شمال شاهرود کوهستان و جنوب آن کویر است. شاهرود در حد فاصل شهرهای دامغان در غرب، سبزوار و بردسکن در شرق و گرگان در شمال بوده و تقریباً در میانه راه تهران-مشهد قرار دارد به طوریکه فاصله آن از تهران 412 کیلومتر و از مشهد 510 کیلومتر است.

جنگل اولنگ و جنگل ابر از جاذبه های دیدنی معروف در نزدیکی شاهرود هستند ولی به دلیل سرمای منطقه باید در تابستان بازدید شوند. از اقامتگاههای شاهرود می توان به، هتل پارمیدا، مهمانسرای جهانگردی شاهرود، مهمان‌پذیر نادر، مهمان‌پذیر آزادی و خانه معلم شاهرود اشاره کرد.

چطور به شاهرود برویم؟

شاهرود فرودگاه دارد و پروازهای متعددی از تهران و بعضی از شهرهای بزرگ به این شهر بصورت روزانه در حال انجام است.

شاهرود در مسیر جاده ای مناسبی قرار دارد و از تهران حدود 430 کیلومتر فاصله دارد. از تهران باید به گرمسار، سمنان و دامغان بروید و سپس به شاهرود برسید و حدود 5 ساعت رانندگی خواهید داشت.

اتوبوس به شاهرود به راحتی در دسترس است و پایانه جنوب (خزانه) و شرق (تهرانپارس) و همچنین آرژانتین در تهران هر روز برنامه منظمی برای سفر با اتوبوس به شاهرود دارد.

شاهرود ایستگاه قطار دارد. مسافرانی که بلیط قطار تهران به شاهرود را خریداری کرده اند، می توانند با طی مسیر نزدیک به 6 ساعت و عبور از ایستگاه های پیشوا، گرمسار، سمنان و دامغان به راه آهن شاهرود برسند.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی