راهنمای سفر به چابهار

راهنمای سفر به چابهار

اطلاعات کلی

به نقل از ویکی پدیا، چابهار یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان ایران و تنها بندر اقیانوسی این کشور می‌باشد که در کرانهٔ دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. لنگرگاه آن قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران است.

بندر چابهار به دلیل موقعیت راهبردی، که نزدیک‌ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه (افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان) به آبهای آزاد است از اهمیت فراوانی برخوردار است و سازندگی و سرمایه‌گذاری فراوانی در آن صورت می‌گیرد؛ از جمله ساخت اسکله و افزایش گنجایش بارگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما (در خلیج چابهار) و ساخت راه‌آهن به سوی آسیای میانه و احداث فرودگاه بین‌المللی. این بندر یکی از مهمترین چهارراه‌های کریدور شمال-جنوب بازرگانی جهانی است.

چابهار علاوه بر موقعیت بازرگانی، دارای جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی است. آب و هوای این شهر و پیرامون آن همیشه بهاری و معتدل است و به همین دلیل چابهار (چهاربهار) نامیده می‌شود. چابهار مرکز شهرستان چابهار است که در منتهی‌الیه جنوب شرقی ایران در کنار آب‌های گرم اقیانوس هند قرار دارد.

چطور به چابهار برویم؟

بدلیل موقعیت خاص تجاری چابهار، هر روز پرواز به این شهر از تهران و بعضی شهرهای بزرگ در جریان است و شما می توانید براحتی با هواپیما به چابهار بروید.

دسترسی به چابهار از طریق مسیر بم - نیکشهر مقدور است و از تهران تقریبا 19 ساعت رانندگی تا چابهار خواهید داشت.

پایانه جنوب هر روز اتوبوس به چابهار و بالعکس دارد و می توانید از آنجا برای سفر به چابهار بلیط بخرید. البته امکان رزرو بلیط اتوبوس بصورت آنلاین نیز وجود دارد.

چابهار مسیر ریلی ندارد و اگر می خواهید با قطار به چابهای برسید باید به بندرعباس بروید و از آنجا با اتوبوس خود را به چابهار برسانید. البته بلیط اتوبوس را از قبل رزرو کنید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی