استان سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان به عنوان دومین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. سیستان شامل زابل و هامون و هیرمند و نیمروز و زهک است که البته بخش بزرگ سیستان قدیم در افغانستان بوده که هم اکنون جز خاک افغانستان می باشد. استان سیستان و بلوچستان از شمال به استان خراسان جنوبی و کشور افغانستان، از شرق به کشورهای پاکستان و افغانستان، از جنوب به دریای عمان و از مغرب به استان های کرمان و هرمزگان محدود می شود. زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان است و بندر چابهار هم یکی از مهمترین بنادر این استان و البته کشور ایران بشمار می رود.

آب و هوای زاهدان در بیش تر روزهای سال گرم و معتدل است. تنها در شب های تابستان آب و هوای این شهر رو به سردی می گراید. این شهر دیدنیهایی دارد که باعث میشود مسافرت به آن برای دوستداران سفر خالی از لطف نباشد. از دیدنیها و جاذبه های مهم این استان می توان به قلعه تیس (پرتغالی ها)، موزه پست و ارتباطات زاهدان، غار سه گانه بان مسیتی، کوه آتشفشان تفتان، ساحل صخره ای و کوه های مریخی چابهار اشاره کرد.

برای سفر به استان سیستان می توانید با هواپیما خود را به مرکز استان یعنی زاهدان برسانید. زاهدان فرودگاه دارد و روزانه پروازهای متعددی از تهران و شهرهای بزرگ ایران به زاهدان و بالعکس برقرار می باشد و اگر با هواپیما قصد سفر به زاهدان دارید حدود یک و نیم ساعت پرواز خواهید داشت. همچنین می توانید مستقیم به چابهار پرواز کنید. همچنین از تهران مسیر جاده ای مناسب اما طولانی برای رسیدن به زاهدان پیش روی شما قرار دارد و با اتومبیل شخصی حدود 1500 کیلومتر راه در پیش خواهید داشت که 16 ساعت طول می کشد. البته زاهدان ایستگاه راه آهن هم دارد و می توانید برای سفر به این شهر از قطار استفاده کنید. بلیط قطار تهران-زاهدان تقریبا هر روز قابل خریداری است.

مکان استان سیستان و بلوچستان روی نقشه
2
مقصد و شهر برای رفتن
8
جاذبه و دیدنی برای دیدن
3
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی