استان تهران

استان تهران به مرکزیت شهر تهران، وسعتی حدود 12980 کیلومتر مربع دارد. این استان از شمال به استان مازندران، از جنوب به استان قم، از جنوب غربی به استان مرکزی، از غرب به استان البرز و از شرق به استان سمنان محدود است. مرکز این استان شهر تهران است. شهر تهران پایتخت کشور ایران نیز به شمار می رود. استان تهران دارای آب و هوای کوهپایه ای است و بطور کلی سه عامل رشته کوه البرز در شمال تهران، وزش بادهای باران زای غربی و دشت کویر در جنوب استان در آب و هوای استان تهران تأثیرگذار هستند.

مرکز استان تهران شهر تهران است که پرجمعیت ترین شهر و پایتخت ایران بشمار می رود. تهران بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان و پرجمعیت ترین شهر غرب آسیا است. کلان شهر تهران دومین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه است. تهران دارای جاذبه های گردشگری فراوانی چون کاخ سعد آباد، موزه ملی جواهرات، بازار بزرگ تهران، کاخ گلستان، برج میلاد و دربند در شمال تهران است. همچنین هتلهای 5 ستاره و شیکی همچون هتل اسپیناس، هتل پارسیان آزادی، هتل هما، هتل لاله تهران، هتل ویستریا و ... آماده میزبانی از مسافران این شهر هستند.

سفر به تهران از راههای مختلفی امکان پذیر است. تهران پایتخت کشور است و واضح است که پرواز به تهران از کلیه فرودگاه های کشور بصورت منظم و روزانه در جریان است. همچنین دسترسی از طریق جاده به تهران از همه جای کشور به راحتی امکان پذیر است و جاده ها و اتوبان های مناسبی برای دسترسی به تهران وجود دارد. برای سفر به تهران با قطار هم از هر شهری که ایستگاه قطار و ریل راه آهن دارد می توانید به تهران برسید. تهران مرکز جذب مهاجران زیادی است که از سراسر کشور و از شهر های کوچک و روستاها بخاطر امکانات و موقعیت های تجاری و کسب و کار موجود در این شهر به تهران کوچ کرده اند.

مکان استان تهران روی نقشه
3
مقصد و شهر برای رفتن
16
جاذبه و دیدنی برای دیدن
85
هتل و اقامتگاه برای ماندن

جاذبه ها و دیدنیهای مهم

مشاهده همه موارد

هتلهای پیشنهادی