راهنمای سفر به شمیرانات

راهنمای سفر به شمیرانات

اطلاعات کلی

شهرستان شمیرانات، یکی از مناطق خوش آب و هوا و شمالی ترین شهرستان استان تهران است که در دامنه های کوههای البرز قرار گرفته است. این شهرستان از ۳ بخش شمیران، لواسانات و رودبار قصران تشکیل شده است. اين شهرستان از شمال به استان مازندران و استان البرز دسترسی دارد و نيز از جنوب با شهرستانهای تهران و فيروزكوه همسايه است.

مرکز این شهرستان شهر تجریش (شمیران) می باشد که شامل سرتاسر منطقه ۱ شهرداری تهران می گردد. شمیران در مجاورت شهر تهران و در شمال و شمال شرق آن قرار دارد که به علت گسترش تدریجی پایتخت، در تهران ادغام شده است و اکنون جزئی از تهران به شمار می رود. همچنین شهر لواسان مرکز بخش لواسانات و شهر اوشان فشم میگون مرکز بخش رودبار قصران می باشد.

این شهرستان به دلیل قرارگیری بر روی کوهستانهای البرز، در بیشتر نقاط از اقلیم کوهستانی برخوردار است و دارای زمستان هایی طولانی، پربارش و طاقت فرسا می باشد و تنها قسمت هایی از جنوب این شهرستان که در شمال شهر تهران واقع شده است، از آب وهوای ملایم و معتدل کوهستانی بهره می برند.

چطور به شمیرانات برویم؟

برای دسترسی به شمیرانات ابتدا باید به مرکز شهر تهران برسید. تهران پایتخت کشور است و واضح است که پرواز به تهران از کلیه فرودگاه های کشور بصورت منظم و روزانه در جریان است.

دسترسی جاده ای به بخشهای مختلف شمیرانات به سادگی امکان پذیر است و اتفاقا مسیر جاده ای بسیار زیبایی هم دارد. با اتومبیل شخصی از تهران تا شمیرانات حدود یک ساعت و نیم رانندگی در پیش دارید.

دسترسی به مناطق شمیرانات بدلیل نزدیکی به تهران معمولا با تاکسی انجام می شود. البته گاها اتوبوس هم از مرکز شهر تهران به نقاط مختلف شمیرانات پیدا می شود.

مسیر مستقیم با قطار وجود ندارد اما اگر از خارج از تهران می خواهید به شمیرانات برسید کافی است خود را با قطار به تهران برسانید و سپس با تاکسی به شمیرانات بروید.

جاذبه ها و مناطق دیدنی اصلی

مشاهده همه

هتلهای پیشنهادی